Europa i świat Featured Polska i Polacy Wiadomości 

Timmermans grozi Polsce: Dajemy wam 2 miesiące, później użyjemy mocniejszych środków

Udostępnij ten artykuł znajomym!

Według pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej problemy związane z Trybunałem Konstytucyjnym w Polsce „nie zostały rozwiązane”. Frans Timmermans twierdzi, że w sprawie TK „doszły nowe problemy” i grozi polskiemu rządowi, że w przypadku braku uwzględnienia unijnych rekomendacji Komisja Europejska użyje mocniejszych środków.

Timmermans oznajmił, że do polskiego rządu wysłane zostały kolejne rekomendacje Komisji Europejskiej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i zagroził, że jeśli nie zostaną one uwzględnione, Komisja użyje mocniejszych środków.


Polskiemu rządowi na odpowiedź Timmermans dał dwa miesiące.

Rozmawialiśmy dziś w Komisji Europejskiej o nowych ustawach o TK i o samym Trybunale Konstytucyjnym. W świetle tych ustaw oraz tego, że problemy, o których pisaliśmy nie zostały rozwiązane. Zdecydowaliśmy się wysłać dodatkowe rekomendacje dla Polski. Zostaną one upublicznione wkrótce – po ich uprzednim przetłumaczeniu. Dajemy dwa miesiące na odpowiedź Warszawie. Na podstawie tej odpowiedzi podejmiemy decyzję o dalszych krokach – oznajmił na konferencji prasowej w Brukseli Frans Timmermans.

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ? ⇓POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

POLECAMY

One thought on “Timmermans grozi Polsce: Dajemy wam 2 miesiące, później użyjemy mocniejszych środków

  1. myślący

    HAHAHAHAHAHAHAHA!!
    TAK STUKNIESZ SWOJĄ GŁOWĄ W SWOJE BIURKO, GŁĄBIE, IDŹ LEPIEJ SPAĆ, A OD RP WARA KOMUNISTYCZNA MENDO !!!

Leave a Comment

UDOSTĘPNIEŃ