Europa i świat Featured Wiadomości 

Brawo! Polska zrobiła to, do czego nie chciał dopuścić Zachód i KOD! Ustawa bankowa podpisana

Udostępnij ten artykuł znajomym!

Nie dość, że Adrian Zandberg z Partii Razem obśmiał Ryszarda Petru złośliwym memem i że zaprezentowano dziś projekt ustawy pomagającej frankowiczom, to jeszcze to… Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś ustawę o podatku bankowym!

Ustawa o podatku od niektórych instytucji finansowych – zwanym potocznie podatkiem bankowym – ma na celu pozyskanie dodatkowego źródła dochodów dla budżetu, z których pokrywać się będzie wydatki społeczne. PiS od dłuższego czasu zapowiadał zwiększenie udziału sektora finansowego w finansowaniu wydatków państwa.


Ustawa ma przyczynić się do tego, aby sektor finansowy w większym niż dotychczas stopniu uczestniczył w ponoszeniu obciążeń podatkowych, tak jak ma to miejsce w innych państwach europejskich.

 

 

Nowe prawo wejdzie w życie z dniem 1 lutego 2016 r.

Ustawa o podatku bankowym jest zapewne jednym z głównym powodów ataku, jaki przypuściły zachodnie media i lobbyści na nowy polski rząd. Podobnie było na Węgrzech.

via: niezalezna.pl

NewsWeb.pl
NewsWeb.pl
Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl
JAK TO SKOMENTUJESZ? ⇓POLUB NAS, BY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!

POLECAMY

19 thoughts on “Brawo! Polska zrobiła to, do czego nie chciał dopuścić Zachód i KOD! Ustawa bankowa podpisana

 1. NW NW

  O to chodzi! Brawo prezydent!

  1. Racjonalny

   Jakim trzeba być debilem, żeby cieszyć się z podnoszonych podatków??

   1. Propaganda PISowska

    Co się dziwisz? Nikt przeciw, przewaga łapek itp. Szkoda, że nikt normalny nie pomyśli, że dla owych instytucji to nic nie znaczy, natomiast wszystko odczuje konsument. Ehhh “Janusze biznesy” przepraszam “Jarosławy…”

    1. Robert

     A kto powiedział że trzeba korzystać z usług bankowych? 🙂 ja nie muszę mieć konta, wypłatę mogę dostawać do ręki, dla mnie nie ma problemów. Kredytów nie biorę. Jak jesteś uzależniony od plastiku to Twoja sprawa 🙂
     Tak samo z podatkiem od hipermarketów, cóż z tego, ja nie muszę kupować w wielkich sklepach, wystarczy mi mały prywatny sklepik, który ma podobne ceny, są bazary na których są świeże warzywa i owoce. To Wy jesteście od tego uzależnieni, a to można wyleczyć. Wolę wspierać to co Polskie, a nie portugalskie, niemieckie czy francuskie.
     Ciekawe czy tamtejsze rynki są takie super, że wpuszczą przedsiębiorcę w polski, żeby podatków nie płacił 🙂

     1. Ela

      Chyba pojęcia nie masz jak to bywa w większych firmach (rownież polskich). Wypłaty do ręki nie dostajesz, żadna księgowa nie siedzi z kasetka i nie wydaje pensji dla tego czy tego – nie masz konta wiec dostajesz czek na kasę która musisz sobie wyciągnąć sam z konta bankowego firmy. Tak czy siak kontakt z bankiem cie czeka a twoj pracodawca jest jego klientem. Wierzysz, ze koszty weźmie na siebie? 😛

     2. Tylko ja

      Konto jest nie obowiązkowe jak się nigdzie nie pracuje.Żaden prawidłowo płacący podatki pracodawca nie wypłaci do ręki kasy.Małe sklepiki jak zwietrzą większy obrót również podniosą cenę towaru.Te małe sklepiki również zaopatrzenie robią u firm zagranicznych,nawet na ryneczku proszę sprawdzić co w większości jest sprzedawane i skąd biorą ten towar.To tak pokrótce.A teraz najważniejsza wiadomość http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19488637,obnizka-ratingu-morawiecki-tlumaczy-i-w-20-s-podsumowuje-rzady.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

     3. FRED

      Ale po co tak radykalnie. Nie ten banko to inny.
      Obecnie nasza banksterskie środowisko jest dość ściśle przywiązane do siebie, ale nie potrwa to długo.
      Zaczną banki oferować lepsze warunki, mniejsze prowizje aby tylko nie tracić klientów.
      Zachodnia bankowość jest inna. I nikt tam nie płacze. A to dlaczego?
      Już od początku nie pozwolono włazić na głowę bankom przez co jeden z drugim prezesem wie gdzie jego miejsce.

    2. TheSound

     Człowieczku nie strasz ludzi swoimi wydumanymi teoryjkami.
     Po 1: Bank, nie może Ci w czasie trwania umowy podnosić czy dokładać opłat. Zapisy umowy są wiążące i tylko ZA TWOJĄ ZGODĄ Bank może jej zmienić. Jak się nie zgodzisz to jedyne co Bank może zrobić to zerwać umowę z Tobą. Tylko po jakiego grzyba miałby taki bank tracić klienta? Mało to bowiem Banków na polskim rynku jest?
     Po 2: Niektóre banki już zadeklarowały, że cen usług nie podniosą. Każdy zdrowo myślący człowiek, przejdzie do konkurencji jeśli mu bank nagle ceny zechce podnieść. Myślisz, że banki sobie z tego nie zdają sprawy? Takiej wysokości podatku jaką przewiduje ustawa banki nawet nie odczują, nawet wtedy gdy nie zmienią cen swoich usług. Moim zdaniem banki cen nie podniosą bo wiedzą czym to grozi. Nie są aż takimi głupcami bankierzy aby klientów odstraszać. Ja się nie obawiam wzrostu cen. Jeśli cokolwiek mi bank zechce podnosić po prostu zamknę u nich rachunek i przejdę do konkurencji. Ot taki urok wolnego rynku.

    3. g

     Nie ma na co czekać, nie można już czekać, kazdy dzień oddechu dla lichwiarzy to strata dla obywateli. stłamsić banksterkę-samowolkę, po 8 latach myślą, że mogą wszystko. Jeżeli wykręcą się z tych przepisów i z tej ustawy to dowalić następną. Ograniczyć RRSO przy kredytach i zlikwidować lichwy takie jak VIVUS z reklam.. Pożyczka tania jak barszcz, drobnym drukiem dopisane RRSO = 3000%. Zwykli złodzieje, lichwiarze, oszuści. W moich latach lichwiarza się opluwało i w ryj dawało. Dziś liczy się prestige/branding/znana marka (połowa to zwykłe szuje).

 2. PATRIOTA

  To jest absolutnie LEPSZA ZMIANA!

 3. Paula

  ale ten ryj pETRUSA jest wredy i zakłamany – na pierwszy rzut oka!

 4. Jerzy Grajewski

  Jeszcze tylko chwilę się z nim pomęczymy… Soros jest już jedną nogą w trumnie, źródełko petrujańskie wysycha (bo za własne nie będzie sponsorował Kawalerii Ostatnich Debili)!

 5. ja

  w końcu! po tylu latach zabierania biednym i rozdawania sobie (bogatym) ktoś poszedł w ślady za robin hoodem. Szkoda ze tak późno, tylu Polaków wyemigrowało przez dotychczasową bandytkę banksterów.

 6. saimon

  hahahahahahahaha

 7. maslan

  Czemu kłamiecie z KODem? Nikt na demonstracjach KOD nawet haseł nie miał żeby się od banków odczepić, więc po co znów napędzacie jedną grupę na drugą?

  Co do reszty : już conajmniej 2 banki pourywały na prowizjach, w tym mój, więc oficjalnie dorzucam się do 500zł na dziecko. Nie chodzi mi o to że nie powinno się jakoś zatrzymać wyprowadzania podatków (znaczy “optymalizacji”) z kraju. Ale najwyraźniej pomysł PIS to jest kolejna nieprzemyślana sprawa. Skoro banki przerzucą podatek na klientów (już to robią), może warto by było nie cisnąć ustawy pisanej na kolanie w nocy, tylko zaprosić ekspertów i przemyśleć jak zatrzymać wypływ kasy w sposób skuteczny?

  1. FRED

   Jeśli ktoś zaczyna tnie cię po rogach to co… nastawiasz drugi policzek?
   Kto ci zabrania zmienić bank, która “oszukuje” klientów?
   Może jeszcze powiesz że płacisz na konta? Absurd aby w dzisiejszych czasach pozwalać pobierać opłatę za to że oddajesz banksterom oszczędności życia.

   Niestety ale motłoch pozwala przywiązać się do tak banalnych rzeczy jak “w moim banku”. Taki to twój do czasu aż omsknie ci się jeden aspekt życiowy a nie będą mieli skrupułów aby lać leminga po pysku – jak tłuką “zaprzyjaźnieni uchodźcy” niemieckie kobiety.

 8. FRED

  Można? MOŻNA!
  A pętaki dalej stoją w KODowych improwizacjach lepszego jutra.

Leave a Comment

UDOSTĘPNIEŃ