Wybory samorządowe: PiS wygra w kolejnym wielkim mieście!

0

Kolejne wielkie miasto zostanie wyrwane Platformie Obywatelskiej przez kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Najbardziej zaciekła walka będzie się toczyć w stolicy, ale pozostałe miasta, stolice województw, także są bardzo ważne. 

PiS wygra wybory

Nazwiska niektórych kandydatów na prezydentów miast miały paść podczas sobotniej krajowej konwencji PiS w Warszawie. Konkretów jednak nie było, była za to deklaracja, że PiS te wybory samorządowe wygra.

ZOBACZ TEŻ: Bruksela: Nadzwyczajne spotkanie ws. Polski. Poprowadzi je George Soros!

I wiele wskazuje na to, że faktycznie tak będzie. Skompromitowana Platforma Obywatelska posuwa się już do tak groteskowych zabiegów politycznych, że nawet zwolennicy lewicy wolą zagłosować na partię Jarosława Kaczyńskiego.

Ponadto w Szczecinie naprzeciw kandydata Prawa i Sprawiedliwości, PO postanowiła wystawić Sławomira Nitrasa. To człowiek, którego wielu oskarża o przestępczą przeszłość i zażywanie narkotyków, gdy już był w polityce. Co prawda sam kandydat PO zaprzecza, ale na pozwanie kogoś za pomówienie się nie zdecydował.

Coraz częściej mówi się, że Bartłomiej Sochański, były liberał, od ponad roku zbliżony do rządu, ma być czarnym koniem PiS w wyborach na prezydenta Szczecina. Mecenas, konsul honorowy Niemiec, a także doświadczony samorządowiec miałby pozyskać głosy nie tylko elektoratu PiS. Zna bowiem preferencje wyborcze szczecinian i wie, jak do nich mówić.

Ponadto nikt nie ma zastrzeżeń co do jego przeszłości.

Ambicją Joachima Brudzińskiego lidera PiS w regionie i coraz bardziej znaczącego polityka rządzącego obozu, powinno być, by popierany przez Prawo i Sprawiedliwość kandydat tym razem przynajmniej wszedł do drugiej tury prezydenckich wyborów w Szczecinie. Do tej pory to się nie udawało.

Marcin Palion

Marcin Palion

Red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

loading...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here