Cejrowski zdradził swój największy sekret. Będzie miał problemy?

7
Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski zamieścił kontrowersyjny wpis na swoim profilu na Facebooku. Znany konserwatysta w zaskakujący sposób skomentował kwotę, jaką od Ministerstwa Kultury otrzymał Tadeusz Rydzyk. Zdradził też, ile TVP zapłaciło za „Boso przez świat”.

Dla wielu osób nie lada zaskoczeniem może być fakt, że Wojciech Cejrowski stanął w obronie zarobków redemptorysty z Torunia. Tadeusz Rydzyk wśród katolików ma zarówno wielu zagorzałych wyznawców, jak i przeciwników.

Tadeusz Rydzyk: zarobki

Jedni uważają, że nie ma nic złego w zarobkach właściciela „Radia Maryja”, inni z kolei są zdania, że duchowieństwo to powołanie cechujące się skromnością. Do takiej postawy nawołuje papież Franciszek, który co ciekawe również jest krytykowany przez część polskich katolików.

Taduesz Rydzyk dostał od Ministerstwa Kultury 67 milionów złotych za materiały filmowe. Zostały one zakupione na potrzeby Muzeum bohaterskich Polaków, którzy zasłynęli ukrywaniem Żydów w trakcie II wojny światowej.

Choć suma ta dla niektórych wydała się o wiele za duża, to Wojciech Cejrowski uważa, że jest wręcz za mała.

Wojciech Cejrowski o produkcji Rydzyka

– Lewaki huczą, że tysiąc złotych za minutę nagrania to kupa forsy! Nie lubię takich interesów, gdy budżet płaci prywatnym fundacjom, ale znam ceny w telewizji (a Państwo mogą je sobie wygooglać), więc dla uczciwości podaję: Tysiąc złotych za minutę filmu dokumentalnego to jest cena niska. Pięć tysięcy nie byłoby wcale szokujące – argumentował podróżnik.

Wojciech Cejrowski nazwał materiały, które przygotował Tadeusz Rydzyk unikatami i stwierdził, że zostały one sprzedane zbyt tanio.

– Wycenę tego interesu z o. Rydzykiem robił rzeczoznawca, a nie kościelny sufit. Gdybym to ja sprzedawał te filmy, podważyłbym wycenę i żądał więcej. Unikatowych nagrań grupy wymierających bohaterów nie powinno się wyceniać wyłącznie po kosztach produkcyjnych, czyli po kosztach kamery, operatora i montażu. Podobnie jak obraz wycenia się nie tylko po kosztach płótna i farby. No ale to już problem o. Rydzyka, że sprzedał unikaty zbyt tanio. Pewnie miał swoje powody – dodał.

Tyle zarobił za „Boso przez świat”

Przy okazji podróżnik wyjawił, ile TVP zapłaciło za jego hitowy program „Boso przez świat”. Okazuje się, że Wojciech Cejrowski kasuje 4 tysiące złotych za minutę nagrania.

– „Boso przez świat” kosztuje w produkcji ponad 4 tys. za minutę i nie jestem najdroższy na rynku, choć chciałbym być – napisał.

Teraz Wojciech Cejrowski może mieć problemy. Być może jego fanom się nie spodoba informacja o jego prawdziwych zarobkach. Nie wiadomo też, jak zareaguje TVP, w związku ze zdradzeniem opinii publicznej szczegółów biznesowych jakie podróżnik zawarł z telewizją.

Dominik Szczepanik

Dominik Szczepanik

Zastępca red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: d.szczepanik@newsweb.pl

loading...

7 KOMENTARZE

 1. Rydzyk nie jest właścicielem niczego oprócz butów i ubrania, w którym chodzi. I o tym wiedzą POLACY! A wy POtomkowie tych przytarganych przez bandytę Stalina dalej myślita że Polska ma być wasza ścierwa. A tu się okazuje że goowno bo Polacy się budzą!

  8

  1
 2. Niech media się pochwalą ile za minutę dostają. Pewnie może i się zakręci koło, a może i pomad 10 tyś za minutkę.

  1

  0
 3. To była tylko wycena tych nagrań. Nikt za nie nie będzie płacił. Te nagrania to wkład własny Fundacji w budowę muzeum.

  1

  0
 4. cejrowski to moralna szmata a poza tym debil, obludnik i gosc o wyjatkowo wysokim stopni imbecylizmu, w normalnym kraju w zadnych mediach by tego smiecia nie pokazywano

  1

  2
 5. Nikt nie zapłaci za te nagrania ani grosza. Tu chodziło tylko o oszacowanie ich wartości. Trzeba czytac ze zrozumieniem.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here