Robi się gorąco! Putin zdradził, w jaki sposób zapanuje nad światem

5
III wojna światowa

Trwa nowy wyścig zbrojeń. Biorą w nim udział Stany Zjednoczone, Rosja i Chiny. Gra toczy się o panowanie nad światem. Władimir Putin zdradził, jak to zrobi. Zbliża się III wojna światowa?

Bomba atomowa jest powszechnie uważana za najstraszliwszy rodzaj broni. Jak się okazuje, niesłusznie. Dziś wielkie mocarstwa starają się o zdobycie broni, która jest o wiele gorsza. Jej użycie może doprowadzić do końca życia na ziemi. Władimir Putin już zdradził, że nie zawaha się tego uczynić.

Kto wygra: Rosja czy Stany Zjednoczone? A może Chiny? Władimir Putin już zna odpowiedź.

W latach 50-tych ubiegłego wieku Stany Zjednoczone i Rosja konkurowały ze sobą o to, kto pierwszy wejdzie w posiadanie broni jądrowej. Wyścig zbrojeń zakończył się tym, że obecnie oba kraje dysponują taką bronią, jednak jest bardzo mało prawdopodobne, że któryś z nich zdecyduje się na jej użycie. Na świecie zapanował pozorny spokój i stabilizacja. Mało kto wie, że przez ostatnie lata między światowymi potęgami rozgrywał się nowy wyścig zbrojeń. Brały w nim udział Stany Zjednoczone, Chiny oraz Rosja. Wynalezienie broni, nad którą pracują naukowcy tych trzech globalnych potęg na pewno doprowadzi do tego, że wybuchnie III wojna światowa. Jednak konsekwencje mogą być jeszcze gorsze. Może ona doprowadzić do zagłady ludzkości, a nawet końca świata.

Prezydent Rosji Władimir Putin jako pierwszy zapowiedział, że użyje nowej broni do przejęcia kontroli nad światem. Słynny amerykański miliarder Elon Musk w odpowiedzi na słowa Władimira Putina ostrzegł Stany Zjednoczone. Stwierdził, że Ameryka nie powinna obecnie myśleć o zagrożeniu atakiem jądrowym z Korei Północnej. Stany Zjednoczone mają teraz o wiele większe zmartwienia. Jeśli nie zwiększą starań o pozyskanie nowej broni, Władimir Putin może ich wyprzedzić.

Władimir Putin stwierdził, że ten, kto będzie światowym liderem w badaniach nad nową bronią, zapanuje nad całym światem. Aby osiągnąć cel, Rosja inwestuje ogromne fundusze w badania nad rozwijaniem nowych technologii.

Jak działa nowa śmiercionośna broń? III wojna światowa będzie straszna

Amerykański miliarder Elon Musk wyjaśnił, że broń, nad której wynalezieniem pracują Stany Zjednoczone, Rosja i Chiny opiera się na sztucznej inteligencji. Taka broń potrafi sama podejmować decyzje, na przykład o ataku na stanowiska wroga. Potrafi sama stworzyć strategię całej wojny. Raz wprawiona w ruch i zaprogramowana na zniszczenie wroga, nie potrzebuje ludzkiej pomocy, żeby zwyciężyć. Dlatego nazywa się ją „bronią autonomiczną”.

Jakie są zagrożenia związane z użyciem nowej broni? Co czeka ludzkość?

Broń autonomiczna nie ma uczuć takich jak strach albo współczucie. Dlatego żaden ludzki żołnierz nie może się mierzyć z autonomicznym robotem pod względem okrucieństwa i bezwzględności.  Mimo to Władimir Putin i inni światowi przywódcy są zainteresowani wejściem w posiadanie takiej broni. Natomiast zwykli obywatele walczą o to, aby jej zakazać. „Raz wynaleziona, śmiercionośna broń autonomiczna pozwoli na toczenie konfliktów zbrojnych na skalę większą niż kiedykolwiek wcześniej i w czasie szybszym niż ludzie potrafią pojąć” – napisali zaniepokojeni obywatele w liście skierowanym do ONZ – „Mamy mało czasu na działanie. Kiedy raz otworzymy tę puszkę Pandory, będzie nam za trudno ją zamknąć”.

źródło: theguardian.com

Anna Sobolewska

Anna Sobolewska

Dziennikarka NewsWeb.pl
Napisz do autora: anna.sobolewska@newsweb.pl

loading...

5 KOMENTARZE

 1. Pani Anno pierdolnie się Pani w łeb i nie snuje tych opowieści, będzie wojna, to będzie, a przez ten czas zajmie się Pani obecnymi sprawami, a jest ich co liku.A tak na marginesie zawsze Pani miała słabe felietony i przy tym bardzo naciągane.

  8

  3
 2. Ani sie pomylily nazwiska!!!Predzej spodziewal bym sie tego z niosacych POKOJ I DEMOKRACJE,Stanow Zjednoczonych!!Chociaz gdyby mieli zniknac razem z calym Zydostwem na Ziemi,to jestem za Putinem!!

  6

  1
 3. Jedyna „”demokracja ” okazuje sie największym terrorystą swiata ……..gdzie „wytważane” sa wszyskie prowokacje a w rezultacie konflikty . Nie wien czy swiat tego nie widzi , czy udaje że nie widzi dla kilku srebrnikow ?

  1

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here