Wielka odwaga. Polak okrzyknięty bohaterem w Wielkiej Brytanii

0
Wielka Brytania

Polacy przebywający poza granicami naszego kraju często wsławiają się czynami, które budzą podziw wśród obcokrajowców. Młody polski mężczyzna został właśnie okrzyknięty bohaterem w Wielkiej Brytanii.

To nie pierwszy taki przypadek, że Polak przynosi chlubę krajowi, z którego przyjechał. Nasi rodacy przebywający na obczyźnie coraz częściej postrzegani są jako obrońcy wartości.

Polacy doceniani zagranicą

Chociaż wiele mediów, szczególnie tych sprzyjających opozycji chętnie o Polakach pisze jako o osobach, za które trzeba się wstydzić zagranicą, rzeczywistość nierzadko weryfikuje te słowa. Czyny naszych rodaków udowadniają, że antypolscy dziennikarze, którzy gardzą patriotyzmem po prostu kłamią.

Jakiś czas temu jeden z Polaków zasłynął w Niemczech tym, że muzułmaninowi powiedział prosto w twarz, iż w Polsce jest spokój, bo na ulicach nie ma imigranckich islamistów. Słowa te spotkały się z aplauzem wielu Niemców, jednak część „polskich” dziennikarzy zrobiła z Polaka ksenofoba.

Polska odwaga

Również w Belgii dwóch młodych Polaków zasłynęło tym, że  widząc włamujących się do ciężarówki imigrantów uzbrojonych w noże, postanowili przepędzić mężczyzn, ryzykując tym samym własne zdrowie.

Teraz z kolei Brytyjczycy zachwycają się Polakiem, który uratował z płonącego domu kobietę i jej dzieci.

Mieszkanie trawił ogromny pożar, mężczyzna nie stracił jednak zimnej głowy, nie czekając na straż pożarna sam rzucił się na ratunek.

Wielka Brytania okrzyknęła Polaka bohaterem

Polecił kobiecie, aby rzuciła mu niemowlę przez okno, które mężczyzna zręcznie złapał. Następnie złapał jej siedemnastoletnią córkę. Polak jednak nie stracił rozsądnego myślenia. Widząc że kobieta jest na tyle dobrze zbudowana, iż nie będzie w stanie jej chwycić, mężczyzna przygotował jej miękkie lądowanie z puf.

Heroizm i zdrowy rozsądek mężczyzny został doceniony na wyspach, a Polak został okrzyknięty w wielkiej Brytanii bohaterem. Szczególnie zwracano uwagę na to, że nasz rodak wziął sprawy we własne ręce, nie czekając na pomoc służb ratowniczych.

Źródło: onet.pl

Dominik Szczepanik

Dominik Szczepanik

Zastępca red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: d.szczepanik@newsweb.pl

loading...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here