Totalny przełom! Węgry naprawdę to zrobiły

3
Viktor Orban

Węgry powiedziały „nie” zepsuciu płynącemu z Europy Zachodniej. Bruksela nigdy nie uwierzy, na jaki wpadli pomysł. Viktor Orban poraził UE.

Węgry i Polska to państwa, w których wciąż trwają tradycyjne europejskie wartości. To kraje demokratyczne, ale jednocześnie konserwatywne. Viktor Orban, premier Węgier, podobnie jak politycy polskiej partii rządzącej podkreśla, że najważniejsze są dla niego wartości chrześcijańskie, takie jak rodzina. To dzięki temu wiele europejskich krajów patrzy dziś na Węgry i Polskę jako na liderów w Europie. Nie podoba się to eurokratom.

Czym Węgry podpadły Komisji Europejskiej? I dlaczego Viktor Orban nic sobie z tego nie robi?

Węgry i Polska często krytykują irracjonalne decyzje Brukseli. Jako pierwsze odważyły się głośno powiedzieć Brukseli „nie” w kwestii przymusowego przyjmowania uchodźców. Wraz z Węgrami od początku apelowaliśmy o racjonalną politykę względem uchodźców. Polska i Węgry chciał wspomagać finansowo kraje Bliskiego Wschodu, zamiast przyjmować uchodźców. Byłoby to lepsze zarówno dla krajów afrykańskich, jak i dla krajów Unii Europejskiej. Wywołuje to wściekłość Brukseli. Jednak gdy komisarz Timmermans i inni dowiedzą się, co zrobił Viktor Orban, wpadną po prostu w furię.

Zamiast kosmopolityzmu, Węgrzy wolą uczyć dzieci patriotyzmu. Zamiast multi-kulti stawiają na chrześcijańskie wartości. Zamiast uczyć o antykoncepcji i homoseksualizmie, wolą przystosowywać dzieci do życia w tradycyjnej rodzinie. To z kolei jest sprzeczne z ideologią, którą narzuca krajom członkowskim Bruksela. Tym razem jednak Węgry zagrały eurokratom na nosie.

Węgrom udało się przechytrzyć eurokratów. Jak oni to zrobili?

Węgrzy stworzyli nową podstawę programową dla przedszkoli. Zgodnie z nią dzieci będą od najmłodszych lat uczone miłości do swojego narodu, chrześcijańskich wartości, ojczyzny i rodziny. W ten sposób staną się odporne na indoktrynację płynącą z masowych, liberalnych mediów. Jak głosi nowa podstawa programowa, od dziś węgierskie przedszkola to „środowisko, które jest podstawą tożsamości narodowej, chrześcijańskich wartości kulturalnych, miłości ojczyzny oraz przywiązania do ziemi rodzinnej i rodziny”.

Czy Unia nałoży sankcje na Węgry?

Viktor Orban zadbał o to, aby unijni urzędnicy nie mogli zablokować zmian w nowej podstawie programowej w przedszkolach. Brukselscy urzędnicy mogliby próbować twierdzić, że pomysły Węgrów nie są zgodne z prawem unijnym. Robili to już niejednokrotnie w przypadku ustaw w państwach członkowskich, które nie przypadły im do gustu. Viktor Orban jednak to przewidział. W czerwcu Węgry wprowadziły do swojej konstytucji zmianę. Zgodnie z nią obowiązkiem wszystkich organów państwa jest ochrona chrześcijańskiej kultury.

źródło: www.ndie.pl

Anna Sobolewska

Anna Sobolewska

Dziennikarka NewsWeb.pl
Napisz do autora: anna.sobolewska@newsweb.pl

loading...

3 KOMENTARZE

   • Nie widzę problemu. Ale wtedy cały polsko-unijny deal do cofnięcia. Wszystkie składki z powrotem. Wszystkie przejęte firmy z powrotem (TP SA, cukrownie, cementownie, przetwórstwo, banki, gazety i media internetowe itd.). Ciekawe kto by lepiej na tym wyszedł…

    3

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here