Włosi dali sygnał! Miliony Francuzów na ulicach

0
Unia Europejska

Wielki bunt zapoczątkowany przez Włochów przenosi się na kolejne kraje. Lewicowy prezydent Republiki Francuskiej Emmanuel Macron jest przerażony. Wiele wskazuje na to, że projekt zwany Unią Europejską właśnie upada z hukiem.

Po tym gdy włoski rząd podjął decyzję o niewpuszczeniu na swoje wybrzeże statku organizacji pozarządowej, na którego pokładzie znajdowało się kilkuset imigrantów bunt rozpoczęli Francuzi.

Gniew Francuzów

Okazało się, że decyzja włoskiego rządu stała się sygnałem dla Francuzów, miliony obywateli tego państwa wyszło na ulicę domagając się zaprzestania przyjmowania nielegalnych imigrantów.

Włosi zapoczątkowali lawinę, która zdaniem komentatorów jest początkiem końca dla europejskiej lewicy. Do debaty na Starym Kontynencie znowu wrócił temat związany z ideą państw narodowych. Państwo włoskie zablokowało również ratyfikację CETA, która miała prowadzić do poszerzania globalizacji poza Europę.

Co ciekawe, dopiero gdy we Włoszech do władzy doszła prawica Francuzi zaczęli się budzić. Rozkapryszeni przedstawiciele zachodu mieli Polskę, Węgry, Słowację czy Czechy za kraje trzeciego świata. Okazało się, że zaczęli wzorować się dopiero „oświeconych” Włochach, tymczasem to państwa naszego regionu miały rację dużo wcześniej.

Sondaż mówi wszystko

Instytucja YouGov przeprowadziła badanie, z którego wynika, iż 3/4 Francuzów jest przeciw imigrantom. To przełom w myśleniu poprawnych politycznie, liberalnych obywateli tego państwa.

Obraz migrantów jest głównie związany ze scenami z dżungli z Calais, a także równie złymi widokami na „polach namiotowych” w Calais. Nasi rodacy stykają się z obrazem bezczynnie siedzących migrantów – czytamy na łamach magazynu „Capital”.

Unia Europejska upada na naszych oczach

W związku z powyższym kończy się pewna epoka. Co prawda funkcjonariusze Georga Sorosa nadal robią propagandę rozrzucając ulotki na terenach Afryki i Bliskiego Wschodu informujące o raju na ziemi, jaki jest stworzony dla uchodźców w bogatych, zachodnich krajach Europy, tymczasem jednak w państwach tych narasta bunt. Frustracja społeczeństwa jest ogromna i być może lewicowe elity już niebawem zaczną uciekać przed gniewem obywateli w poszukiwaniu azylu w takich spokojnych miejscach jak Polska, w której rzekomo „łamana jest Konstytucja oraz standardy demokratyczne”.

Źródło: nczas.com

Dominik Szczepanik

Dominik Szczepanik

Zastępca red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: d.szczepanik@newsweb.pl

loading...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here