Tusk splunął Schetynie w twarz! Wyciekła największa tajemnica PO

1

Grzegorz Schetyna upokorzony jak nigdy. Nie dość że przewodniczący Platformy Obywatelskiej przeżywa jeden z najgorszych okresów w swojej politycznej karierze, to jeszcze atakują go swoi. 

Schetyna, choć jest szefem Platformy Obywatelskiej, nie jest w najlepszym momencie swojej politycznej kariery. Polityk ten nigdy nie był specjalnie lubiany przez społeczeństwo, ale gdy dzierżył tekę ministra, niespecjalnie mu to przeszkadzało.

ZOBACZ TEŻ: Terrorysta ISIS zatrzymany w Polsce! Przerażenie na Śląsku

Dziś jest już inaczej. Aby znów być “przy korycie”, Schetyna musi przypodobać się wyborcom. Zaufanie społeczne do lidera PO jednak nie rośnie, a wykopać go poza mainstream chcą nawet… jego podwładni.

Już nawet przychylne Platformie media – oględnie mówiąc – sugerują, że czas na zmianę lidera. Dziś pisze o tym między innymi skrajnie antyrządowa “Wirtualna Polska”, podając informacje źródłowe, do których dotarła “Gazeta Polska”.

Jak to się stało, że Paweł Adamowicz ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta Gdańska bez zgody Platformy Obywatelskiej? – pyta “WP”. Okazuje się, że to nie jego “widzimisię”. Stać za tym ma były premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk – odpowiadają autorzy tekstu. WP ryzykuje nawet tezę, że “w PO chcą nowego szefa, ale się boją”. Ma to być jedna z większych tajemnic głównej partii opozycyjnej, o której ich wyborcy nie mogą się dowiedzieć.

Wykopać Schetynę

To Tusk stał za decyzją Adamowicza o kandydowaniu na prezydenta Gdańska wbrew Schetynie – twierdzą rozmówcy “Gazety Polskiej” w PO. W ten sposób był lider PO widowiskowo ośmieszył Schetynę, który kilka dni wcześniej ogłosił, że „Adamowicz ma inne plany”. Ponieważ Tusk do Polski wracać nie zamierza, jego zwolennicy „rezerwowym Tuskiem” chętnie mianowaliby Trzaskowskiego.

Dlaczego Tusk miałby, nawet kosztem całej Platformy, zdalnie atakować Schetynę? – Będzie bronił tego matecznika niczym rozwścieczona niedźwiedzica swoich dzieci. Nie licząc się z ewentualnymi negatywnymi skutkami dla partii – stwierdziła osoba z gdańskiej PO. To wszystko z obawy przed tym, że ktoś z otoczenia Schetyny miałby dostęp do informacji, które mógłby wykorzystać w wewnątrzpartyjnych rozgrywkach. Co więcej – utrudnić powrót Tuska do krajowej polityki.

Niska pozycja

Jak widać, Schetyna jest postacią nader odrażającą nawet dla najbardziej zaangażowanych działaczy rządzonej przez siebie partii. O jego niezwykle słabej pozycji świadczy fakt, że kilkoma pstryknięciami palców wyeliminować jest go w stanie Donald Tusk, który przebywa poza Polską od ponad 3 lat.

Marcin Palion

Marcin Palion

Redaktor naczelny
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

loading...

1 KOMENTARZ

Comments are closed.