Top 3 najbardziej pożądane zawody w Opolu

Opole to miasto znajdujące się w południowo-zachodniej części Polski, leżące nad rzeką Odrą. Malownicza miejscowość do której przybywają osoby poszukujące pracy w różnego rodzaju branżach. Ze względu na niską stopę bezrobocia wiele osób patrzy z nadzieją na to, że znajdą właśnie tutaj zatrudnienie w swoim zawodzie. Jakie więc są trzy najbardziej pożądane zawody w tym mieście, które są gwarancją znalezienia pracy? Podpowiadamy.

1. Pielęgniarki i pielęgniarze

Nie ma wątpliwości co do tego, że pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na całym kraju. Nie inaczej jest również w Opolu. Poszukiwane są osoby, które chcą pracować z chorymi, a więc przede wszystkim pielęgniarki oraz pielęgniarze. Nie mniej ważni są także lekarze różnych specjalności. Zatrudnienie można bez większych trudności znaleźć w publicznej służbie zdrowia. Ofert takich jest całe mnóstwo, ale niestety brakuje osób do pracy, pomimo dość atrakcyjnych stawek wynagrodzeń. Praca z chorymi, zwykle po godzinach nie sprzyja komfortowi tego typu stanowisk, więc nie ma się czemu dziwić, że wiele osób po prostu decyduje się szukać alternatywnych branż. Problemem są także pielęgniarki, które coraz liczniej odchodzą na emeryturę, a nowych osób nie przybywa. Wszystko to sprowadza się do jednego wniosku – pracy w tym zawodzie przybywa i bez wątpienia wciąż będzie jej pod dostatkiem.

Na uwagę zasługuje również fakt, że powstające nowe placówki zdrowotne oferujące komercyjne usługi cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Opola. Także i tutaj znaleźć można oferty o pracę dla asystentów dentystów lub pielęgniarek, niekiedy w znacznie bardziej atrakcyjnych widełkach wynagrodzeń.

2. Magazynier

Szybki rozwój przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych doprowadził do tego, że na obrzeżach miasta powstały węzły tranzytowe wraz z magazynami, które nieustannie powiększają swoją powierzchnię. Co oczywiście wiąże się z tym, że pracy dla magazynierów ciągle przybywa. Firmy produkujące towary pierwszej potrzeby oraz te luksusowe chętnie eksportują je poza granice województwa, a nawet kraju. Składują je w magazynach, gdzie zatrudnione są osoby, które muszą kompleksowo znać się na wielu aspektach związanych z poprawnym zarządzaniem dokumentacją oraz nie może bać się prac typowo fizycznych.

Do zatrudnienia w tym zawodzie nie potrzeba wyższego wykształcenia. Wystarczy zawodowe, aczkolwiek pracodawcy preferują średnie. Potrzebna jest także obsługa komputera, a pozostałe umiejętności można nabyć w trakcie samego wykonywania pracy.

3. Pracownik produkcyjny

Pracownicy produkcyjni, którzy nie posiadają specjalistycznych umiejętności z łatwością znajdą pracę w Opolu. Jest to praca typowo fizyczna co do której nie ma konkretnych wymagań pod względem wykształcenia, doświadczenia lub umiejętności. Zapotrzebowanie jest ogromne, a ilość branż, które rekrutują na te stanowiska pozwoli wybrać pod względem własnych preferencji. Jest to zwykle praca manualna, związana na przykład z pakowaniem, etykietowaniem lub sprawdzaniem jakości produktów, które taśmowo mijają kolejne osoby. Elementem, który nie sprzyja zainteresowaniu są nie zawsze dobre zarobki.

Więcej na temat możliwości pracy w Opolu można przeczytać w artykule pod adresem https://nowinynyskie.com.pl/artykul/firmy-w-opolu-rekrutuja/1232472.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz