Terror psuje europejskie święto. Liga Mistrzów pod szczególnym nadzorem, puste krzesełka na stadionach

0

Piłka nożna, a w szczególności Liga Mistrzów, to bez wątpienia nasze największe europejskie sportowe dobro. Piłkarskie zmagania międzynarodowe i krajowe to czas, w którym możemy na chwilę oderwać się od codzienności i przeżywać sportowe emocje, cieszyć się po zwycięstwach, smucić po porażkach.

Pięknie wyglądają stadiony wypełnione po brzegi zapalonymi kibicami. Niestety, islamskie zamachy z pierwszej połowy listopada sprawiły, że przed spotkaniami np. Ligi Mistrzów, wymagane są szczególne kontrole każdej osoby, która chce wejść na stadion. Tak było np. w Londynie, Barcelonie czy Monachium, gdzie długo po pierwszym gwizdku w oczy rzucały się puste krzesełka, co zwykle się tam nie zdarza. Choć w tym ostatnim mieście, przed stadionem Bayernu, kontrole przebiegły znacznie sprawniej. Przeszukiwano również samochody wjeżdżające na stadionowy parking.

Kontrole przy wejściach są na tyle szczegółowe i czasochłonne, że zanim wszyscy zdążyli pojawić się na trybunach i zapełnić „luki”, musiało minąć kilkadziesiąt minut.

To oczywiście godne pochwały, że władze i kluby piłkarskie dbają o bezpieczeństwo kibiców i piłkarzy. Te działania są jak najbardziej na miejscu. Smuci jednak fakt, że cywilizowani ludzie muszą oglądać się przez ramię i mieć z tyłu głowy czarne myśli, gdy wybierają się ze swoimi pociechami na stadion. Wszystko to przez terrorystów, którzy za nic mają życie ludzkie.

W Niemczech służby kontrolowały nawet w strefie VIP, co zdarza się bardzo rzadko.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

loading...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here