Spotkanie Duda-Trump za nami. Wiemy o czym rozmawiali prezydenci

2
Andrzej Duda Donald Trump

Zarówno prezydent Polski, Andrzej Duda, jak i prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, uczestniczą w szczycie NATO w Brukseli. Panowie mieli okazję ze sobą zamienić parę słów. O tej rozmowie mówią media w całej Polsce. Jakie tematy właściwie poruszyli obaj prezydenci?

Obaj prezydenci spotkali się w tunelu, który prowadził na oficjalne spotkanie. Kiedy zamienili ze sobą kilka słów, Donald Trump zaprosił Andrzeja Dudę do swojego gabinetu, na dłuższą pogawędkę. Tego spotkania żaden z panów wcześniej nie planował.

Prezydent Polski miał skorzystać z tego zaproszenia. Dlatego też pojawił się w gabinecie 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Panowie nie rozmawiali jednak w cztery oczy.

Towarzyszyło im dwóch innych mężczyzn. Ze strony Donalda Trumpa był to John Bolton, doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego. Natomiast Andrzej Duda przyszedł z Krzysztofem Szczerskim, szefem gabinetu polskiego prezydenta.

ZOBACZ TAKŻE: On naprawdę żyje! Córka Kulczyka zdradziła całą prawdę

Andrzej Duda i Donald Trump już po rozmowie

Rozmowa dwóch prezydentów trwała około 10 minut. Panowie mieli poruszać temat współpracy wojskowej oraz współpracy dwustronnej. Co więcej, Andrzej Duda miał także wstępnie omówić sprawę jego wizyty w Waszyngtonie, którą planuje złożyć Donaldowi Trumpowi w najbliższym czasie.

Przypomnijmy, że Donald Trump uważa się za sojusznika i partnera Polski. Wielokrotnie pochwalał fakt, że Polska jest krajem wzorowym dla Paktu Północnoatlantyckiego. Nasz kraj przeznacza bowiem ustalone w ramach NATO 2% PKB na zbrojenia. Nie robią tego np. Niemcy, którzy nie cieszą się wielką sympatią prezydenta USA.

Żeby tego było mało, Donald Trump poważnie rozważa nawet przeniesienie części stacjonujących u Niemców wojsk USA do Polski. To jednak z pewnością sprawa na rozmowę dłuższą niż 10 minut.

źródło: telewizjarepublika.pl

Przemek Terlecki

Przemek Terlecki

Dziennikarz NewsWeb.pl
Napisz do autora: p.terlecki@newsweb.pl

loading...

2 KOMENTARZE

    • stronki w necie ; wolna polska . polska niepodległa . alex j . prawdziwe informacje . neon 24 . nowy porządek świata . grupa bilderberg . tv karoń .

      1

      0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here