Nagłe aresztowanie w Sejmie! Politycy przerażeni

5
Sejm

Zaskakujące zatrzymanie w Sejmie. Politycy spoglądają na siebie z nieskrywanym niepokojem. Zaczyna się, i to na poważnie. Prawo i Sprawiedliwość zdaje się spełniać postulaty swoich wyborców i zleca masowe aresztowania. Sejm opanowała atmosfera strachu. 

Sejmowe korytarze lotem błyskawicy obiegła informacja o zatrzymaniu „grubej ryby”. Wydawało się, że niemożliwym jest, by tak wpływowa osoba mogła tak po prostu trafić do aresztu. PiS nie ma jednak zamiaru zważać na polityczną hierarchię. 

Wyborcy PiS byli zawiedzeni, gdy okazało się, że poseł Stanisław Gawłowski dostał możliwość wyjścia za kaucją. Zarzucali rządzącym pobłażliwość i działanie na pokaz. Jednak głowę na pniu muszą położyć kolejni ludzie dopuszczający się nieuczciwych praktyk. Sejm RP znów jest w centrum zainteresowania Polaków. 

Sejm – korupcja i zatrzymanie

Właśnie doszło do zatrzymania nieprawdopodobnie skorumpowanego, działającego z pełną premedytacją człowieka. To jeden z architektów ogromnej ośmiornicy korupcyjnej rozprzestrzeniającej się w polskim parlamencie.

Biznesmen z rozbitej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne grupy „załatwiaczy” był ważną postacią w sejmowej gastronomii – ustaliła „Rzeczpospolita”. Biznesmen Edward S. według śledczych był członkiem gangu, który w zamian za 6 mln zł łapówki oferowała kontrakty przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Powoływał się przy tym na wpływy, których według CBA nie posiadał.

Biuro informowało, że w celu uwiarygodnienia rzekomych wpływów Edward S. odbywał spotkania m.in. w restauracji sejmowej, choć bez udziału posłów. Z ustaleń „Rzeczpospolitej” wynika, że jego udział w gastronomii przy ul. Wiejskiej był jednak dużo większy. Miał bowiem związki ze spółką, która w połowie 2017 r. przejęła żywienie posłów.

Jak często Edward S. pojawiał się w Sejmie? Centrum Informacyjne Sejmu napisało „Interii”, że „nie potwierdza” doniesień CBA o organizowaniu przez Edwarda S. spotkań w restauracji sejmowej.

Marcin Palion

Marcin Palion

Red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

loading...

5 KOMENTARZE

  1. To by musieli wyjebac pol rzadu z sejmu za wałki zydowi w tym kraju nic sie nie stanie a jest ich 80 procent w polskim sejmie ten artykul to szmira totalna

    1

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here