Nadzwyczajna kasta w praktyce! Ta jedna pomyłka przejdzie do historii

5
Zbigniew Ziobro sąd
pixabay.com

Ta sprawa bez wątpienia przejdzie do historii jako jeden z największych blamaży w wykonaniu polskich sądów. Wymiar sprawiedliwości zdecydowanie się w tej sprawie nie popisał, a jedynie ośmieszył i sprawił, że ciężka praca służb poszła całkowicie na marne. Sprawa już mocno wzburzyła polskie władze. Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, podkreślił już, że działanie sądu jest po prostu oburzające.

Maksims C., przestępca, który był poszukiwany przez polskie organy ścigania od 2016 roku, został w końcu niedawno złapany. Mężczyzna miał odpowiedzieć za wyłudzenie znacznych sum z polskiego Skarbu Państwa. Na wyłudzeniach podatku VAT wzbogacił się bowiem o 201 mln złotych i o tyle samo zubożał Skarb Państwa.

ZOBACZ TAKŻE: Ujawniono straszną tajemnicę programu „Kuchenne Rewolucje”. TVN w panice

Nie tylko Zbigniew Ziobro nie wierzy, polski sąd ośmieszył się do bólu

Koniec końców pochodzącego z Łotwy mężczyznę udało się wytropić za granicą. 26 lipca Maksims C. trafił w ręce polskich służb. Mężczyzna miał areszcie czekać na swój proces. 2 sierpnia sąd w Białymstoku wydał postanowienie o przedłużeniu Łotyszowi aresztu aż do października. Problem w tym, że decyzja została wysłana zbyt późno.

Nie dotarła do aresztu na czas, co sprawiło, że nie było podstawy prawnej, by Maksims C. siedział wciąż za kratami. Mężczyzna został więc uwolniony przez władze placówki i cała robota służb, które przez 2 lata tropiły przestępcę, poszła na marne. Zbigniew Ziobro na tę wieść wybuchł złością.

ZOBACZ TAKŻE: Antoni Macierewicz miał wypadek. Kierowcy postawiono już zarzuty

Zbigniew Ziobro kipi ze złości

Sprawę już skomentował minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Szef resortu stwierdził, że to, co zrobił polski sąd, jest po prostu oburzające. Przez błąd sądu wolno puszczono bowiem człowieka podejrzanego o wyłudzenie ponad 200 mln złotych.

 – To oburzające. Prokuratura dwa lata szuka po Europie człowieka podejrzanego o to, że wyłudził miliony na szkodę wszystkich Polaków, a on wychodzi na wolność najprawdopodobniej przez niedopatrzenie sądu – skomentował Zbigniew Ziobro.

Jak podkreślił, tego typu uchybienia to nie tylko ośmieszanie się polskich sądów, ale również plucie na pracę prokuratorów i policjantów, którzy tropią takich przestępców. Podkreślił, że „tak być nie może”.

 – Prokuratura i policja ciężko pracują, by złapać przestępcę, a ich praca idzie na marne z powodu takich błędów. Tak być nie może – zaznaczył Zbigniew Ziobro.

źródło: rmf24.pl

Przemek Terlecki

Przemek Terlecki

Dziennikarz NewsWeb.pl
Doświadczenie w Gazecie Fenestra i Radio Meteor.
Napisz do autora: p.terlecki@newsweb.pl

loading...

5 KOMENTARZE

 1. Sądy składają się jeszcze ze stalinowskich starych sędziów i ich potomków, którzy jak dziadek, babka, mama, tata też pracują jako sędziowie i wypuszczają na wolność przestępców albo dają im odszkodowanie z naszej kieszeni a zamykają na długie lata niewinnych ludzi takich jak T. Komenda. Czas to zmienić.

  9

  0
 2. Dokąd jeszcze będziemy tolrować to bezprawie w wykonaniu polskich sądów i nadzwyczajnej kasty już czas aby odsadzić tych ludzi od koryta chyba już dość się skompromitowali i sądy z prawa zrobili bezprawie

  6

  0
 3. To nie był błąd,to celowe działanie,przecież miał się czym podzielić, a oni przecież za 10 tyś nie wyżyją więc to nie ich wina że mało zarabiają i muszą brać.

  10

  0
 4. Jaki tam błąd??? Działanie celowe i z premedytacją. Kasta nadzwyczajna przecież się zbuntowała, ma swoje państwo równoległe i robi na złość ile wlezie. Nie podoba mi się że państwo jest bezradne.

  2

  0
  • Prawdę mówisz, bo nawet kiedy udowodni się im winę to bezczelnie mataczą, że ich koledzy nie byli świadomi tego co zrobili i tym samym sami stają się przestępcami będąc zawsze sędziami we własnej sprawie, bo to dzięki takim jak oni funkcjonuje ten barbarzyński system 😀

   1

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here