Rosyjscy dyplomaci na bruk. Moskwa wściekła jak nigdy

1
Władimir Putin
wikimedia.org

Władimir Putin musi być w prawdziwej furii. Pogorszone stosunki z Europejskimi krajami po otruciu Siergieja Skripala wciąż są napięte jak postronki. Żeby tego było mało, kolejny kraj Europy wydala rosyjskich dyplomatów. Moskwa musi być wściekła jak nigdy dotąd.

Napięcie na linii Moskwa – Ateny. Grecy zdecydowali się na wydalenie dwóch rosyjskich dyplomatów ze swojego terytorium. Co więcej, władze w Atenach postanowiły także zablokować wjazd do Grecji kolejnym dwóm dyplomatom z Rosji.

Wyrzucenie rosyjskich dyplomatów na bruk, a potem z kraju Ateny motywują tym, że ci “działali niezgodnie ze swoim statusem”. Rosjanie mieli mącić w rozmowach między Grekami a Macedończykami, którzy próbowali się dogadać w sprawie zmiany nazwy kraju tych drugich.

ZOBACZ TAKŻE: Ujawnione! “Jan Kulczyk żyje, wiemy gdzie go szukać”

Moskwa w furii

Macedonia w końcu zgodziła się zmienić nazwę na Macedonia Północna, by nie drażnić dalej Greków, którzy w odwecie blokowali integrację europejską Macedończyków. W sprawę tę mieli mieszać się wydaleni dyplomaci oraz ci, którzy otrzymają zakaz wjazdu do kraju. Jak podają greckie media, Rosjanie próbowali utrzymać napięte stosunki na linii Skopje – Ateny.

Moskwa jest wściekła. Władze Rosji już zapowiedziały analogiczne kroki względem greckich dyplomatów w Rosji. Ci mają niebawem zostać wydaleni z kraju. Jak powiedział ponadto Andriej Klimow z komisji spraw zagranicznych Rady Federacji [wyższa izba parlamentu Rosji – red.] , Grecja nigdy nie była sojusznikiem Rosji.

Rosja nigdy nie postrzegała Grecji jako swej sojuszniczki wśród krajów europejskich choćby z tego względu, że Grecja należy do NATO – podsumował Klimow.

źródło: niezalezna.pl

Przemek Terlecki

Przemek Terlecki

Dziennikarz NewsWeb.pl
Napisz do autora: p.terlecki@newsweb.pl

loading...

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here