Rostowski się wygadał. Prawda właśnie wyszła na jaw!

11
Jan Rostowski

Jan Rostowski w ostatnich dniach zyskał rozgłos głównie z powodu zeznawania przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Były minister finansów był wtedy bardzo arogancki. Do tego stopnia, że udało mu się wyprowadzić z równowagi nawet Małgorzatę Wassermann. Teraz okazuje się, że – niczym w restauracji Sowa&Przyjaciele, ministrowie urządzali sobie posiadówki z aferą Amber Gold w tle, poza ministerstwami. 

Nawet, opanowana na co dzień, przewodnicząca komisji ds. Amber Gold, nie była w stanie znieść cynizmu byłego ministra finansów. Jan Rostowski sprawiał wrażenie człowieka, który zaraz wypali: – Możecie mnie cmoknąć! 

Prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, że jako szef resortu finansów zawalił. Być może wie też, w jaki sposób przyczynił się do pozbawienia tysięcy Polaków oszczędności życia. W każdym razie jest prawie pewny, że odpowiedzialność go nie dosięgnie. Niestety w naszym kraju takie przekonanie jest jak najbardziej uzasadnione. 

Jan Rostowski powiedział za dużo

Jednak, jak się okazuje, przesłuchanie przed komisją ds. Amber Gold wcale nie było nieefektywne. Jan Rostowski – prawdopodobnie nieopatrznie – uchylił rąbka tajemnicy. I dowiedzieliśmy się, gdzie o Amber Gold debatowali czołowi politycy ówczesnej władzy. PO-PSL ma się czego wstydzić, bo znów ujawniono ich chamsko-szlacheckie obyczaje. Aż przypomniały się czasy restauracji Sowa&Przyjaciele. 

O zeznaniach Rostowskiego przed komisją słyszał już chyba każdy. Nawet osoby, które nie interesują się polityką prawdopodobnie zostały zaatakowane tą informacją z radia, telewizji, w gazecie, na Facebooku, Twitterze czy nawet wśród znajomych.

Może właśnie przez tak bezczelne zachowanie byłego szefa Ministerstwa Finansów z Platformy Obywatelskiej, obserwatorom umknął bardzo istotny wątek jego zeznań. Jan Vincent Rostowski zeznał przed komisją, że o Amber Gold, członkowie jego resortu debatowali w… luksusowych hotelach!

Niczym w restauracji Sowa&Przyjaciele

Zdaniem byłego szefa MF to jego zastępca – Andrzej Parafianowicz – miał zajmować się aferą Amber Gold. Rostowski dodał, że na ten temat rozmawiano w… hotelach, nie w budynkach ministerstw.

Dlaczego dwóch ministrów oficjalnie tylko wymieniało pisma, a rozmowy odbywali w hotelach? – pytali przewodnicząca komisji śledczej, Małgorzata Wassermann oraz poseł Bartosz Kownacki (oboje z PiS).

To było podczas śniadania w hotelu – odpowiedział świadek.

To co najmniej niepokojące. Skoro ministrowie debatowali o tej piramidzie finansowej przy suto zastawionym stole, a zaprzyjaźnieni z Donaldem Tuskiem śledczy pytali, czy mają „zwalniać czy przyspieszać”, to… to po prostu coś tu nie gra. A może tajne służby, prawdopodobnie zamieszane w Amber Gold, również wtedy podsłuchiwali naszych „strażników praworządności”, tak jak w restauracji Sowa&Przyjaciele? 

Marcin Palion

Marcin Palion

Red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

loading...

11 KOMENTARZE

 1. rostowski to żyd nawet nie miał obywatelstwa polskiego jak miał zostać ministrem gdzie są Polacy zdrajcy wysprzedali zakłady za to przybyło dużo towarów zagranicznych Polska nie produkuje a zagranica zapełnia półki sklepowe i to jeszcze podatku nie płacą tak oto rządziło PO i PSL

  16

  2
  • w necie ; anthony wincent rothfeld vel jacek rostowski . grupa bilderberg . daniel estulin portraits of bilderberg members .

   4

   1
 2. No i co im zrobicie???Przeciez ZYD ZYDA NIE MA PRAWA NAWE OSKARZAC!!A CO DOPIERAO SKAZAC!!!Pierw w POLSCW NIE „POLIN”,TRZEBA ZROBIC PORZADEK Z ZYDAMIO!!!Kto ma Izraelski paszport,WYJAZD!!Kto nie ma,raczej nie powinien sie wychylac!!BO POLACY TO NIE NIEMCZY!!!I JAK BEDZIE TRZEBA,SAMI ROZWIAZEMY E POLSCE PROBLEM ZYDOWSKI!!!TO JUZ SIE TLI!!I MALUTKA ISKIERKA TO ZAPALI!!!!

  7

  2
  • stronki w necie ; wolna polska . polska niepodległa . alex j . prawdziwe informacje . neon 24 . ndie . grupa bilderberg . daniel estulin portraits of bilderberg members . tv karoń .

   1

   0
 3. jakos nie wierzę,ze Żyda pociagna do odpowiedzialnosci. Nukt mu krzywdy nie zrobi. Jestem tego pewna. Sprawa sie rozmyje i tyle.

  7

  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here