Świat sportu w żałobie. Nie żyje reprezentant Polski

1
Roman Korynt

Głęboka żałoba ogarnęła właśnie świat sportu. Nie żyje reprezentant Polski w piłce nożnej. Legendarny zawodnik wielokrotnie przywdziewał biało-czerwone barwy reprezentując naszą drużynę. Legendarny Roman Korynt umarł w wieku 88 lat.

Roman Korynt zdobył popularność jako gracz Lechii Gdańsk. Zapisał się złotymi zgłoskami w historii klubu, w związku z czym został odznaczony. Uhonorowano go, jako zawodnika 70-lecia istnienia klubu, a także wyróżniono w Alei Gwiazd.

Roman Korynt ma imponujący dorobek

Piłkarz ma w dorobku 207 meczów rozegranych dla drużyny. Jest to rekord, którego do tej pory nikomu nie udało się pobić, mimo że sportowiec jest na piłkarskiej emeryturze od kilkudziesięciu lat.

Zawodnik miał również zaszczyt reprezentować reprezentację Polski. Dla naszej drużyny narodowej zagrał w 34 meczach. Co ciekawe, czterokrotnie wystąpił w roli kapitana reprezentacji. A zatem był dużym autorytetem dla innych zawodników oraz trenera.

W związku z informacją o śmierci piłkarza, dużo kibiców popadło w zadumę i żałobę. Szczególnie przygnębieni są fani Lechii Gdański.

Mundial 2018 dobiega końca

Piłkarz zmarł w wyjątkowych okolicznościach. Trwa bowiem święto futbolu, a dzień dzisiejszy jego zwieńczeniem. O tytuł mistrza świata walczą Francja oraz Chorwacja. Wszystko się niebawem rozstrzygnie.

Kończący się mundial obfitował w mnóstwo zaskoczeń. Roman Korynt w ostatnich dniach swojego życia musiał oglądać porażkę polskiego futbolu. Zespół, którego liderem był Robert Lewandowski niestety zawiódł rodaków.

Kiedy polski futbol w końcu się odrodzi?

Choć cała Polska liczyła, że nasza reprezentacja w końcu odniesie sukces na mistrzostwach świata i w końcu nie będziemy musieli odkurzać historii wspominając medale mundialu zdobyte kilkadziesiąt lat temu. Niestety nadal musimy z sentymentem pocieszać się tymi trzecimi miejscami osiągniętymi przed laty.

Polscy kibicie jednak nigdy się nie poddają i już teraz krzyczą „już za cztery lata Polska będzie mistrzem świata”. Wszystkim miłośnikom piłki nożnej z Polski pozostaje wierzyć, że nasz futbol w końcu się odrodzi.

Do bliskich oraz znajomych sportowca spływają kondolencja. Redakcja portalu Newsweb.pl również się do nich przyłącza.

Dominik Szczepanik

Dominik Szczepanik

Zastępca red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: d.szczepanik@newsweb.pl

loading...

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here