Putin o Smoleńsku: ładunek wybuchowy został podłożony w Warszawie

6

Prezydent Rosji Władimir Putin jest bardzo nieprzewidywalny! Paradoksalnie objawia się to szczególnie wtedy, gdy mowa o bardzo ważnych tematach. Tym jednak razem jego słowa dotyczyły bezpośrednio Polski i szybko obiegły świat

Putin o Smoleńsku

Putin to człowiek o stalowych nerwach. Nie waha się forsować swoich racji, a w tym przypadku wywołał wręcz mini skandal. Jego słowa zacytowały wszystkie największe media w Polsce i całej Europie.

ZOBACZ TEŻ: Najnowszy sondaż rozwiewa wątpliwości. PiS totalnie miażdży opozycję! [WYNIKI]

Dotyczyły bowiem katastrofy, w której zginęła ogromna część elity polskiej polityki. Putin nie wytrzymał i ostrym tonem skomentował doniesienia według których to Rosja odpowiada za “pozbycie się” Lecha Kaczyńskiego i innych polityków, którzy lecieli na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej.

Prezydent Rosji odniósł się do zarzutów o to, że to Rosja odpowiada za podłożenie ładunków wybuchowych na pokład Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 r. z prezydentem Polski i 95 innymi osobami na pokładzie rozbił się pod Smoleńskiem.

Władimir Putin zwrócił się do Polaków szukających odpowiedzialnych za zamach na Lecha Kaczyńskiego. – Szukajcie u siebie – rzucił. Zaznaczył, że ma dość tych oskarżeń, a – jego zdaniem – bomba została podłożona w Warszawie. – Skoro na pokładzie doszło do wybuchów, to skąd samolot? Z Moskwy czy z Warszawy? – spytał retorycznie Putin.

Słowa te miały szczególny wydźwięk w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej, gdy podkomisja smoleńska przedstawiła raport, z którego jasno wynika, że prezydencki Tu-154M eksplodował jeszcze przed zderzeniem z ziemią.

Ponadto Putin po raz kolejny na corocznej konferencji prezydenta Rosji powielił nieprawdziwe doniesienia o rzekomej obecności prezydenta Kaczyńskiego w kokpicie. – Do kokpitu wszedł pewien człowiek. Pilot mu powiedział, że lądować się da. A ten powiedział, że nie będzie o tym nawet raportował. O kogo chodzi? Pewnie o prezydenta. Powiedział do pilota: ląduj. Więc lądowali – przekonywał Putin.

Przekonywał, że za podłożenie bomby musiał odpowiadać ktoś będący na miejscu, w Warszawie, a nie rosyjscy szpiegowie. Zaledwie 3 dni temu duński ekspert lotniczy Glenn Jorgensen dowiódł, że eksplozja na pokładzie Tupolewa miała miejsce jeszcze w powietrzu. O tym pisaliśmy w artykule Oto OSTATECZNY DOWÓD! Jorgensen udowodnił, że w Tu-154M była bomba.

Marcin Palion

Marcin Palion

Redaktor naczelny
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

loading...

6 KOMENTARZE

 1. jestem przekonana że zrobił to Tusk… zaraz potem umorzyli Rosji dług, zrobili Amber Gold, mega przekręty na autostradach…

  41

  7
 2. No to teraz sledztwo zacznie sie od nowa!!! ,; bedzie to szybciej bo wiadomo od kogo zaczac!!! Niedlugo straci pozycje w U-ni landzie. Tak ze nie musi brac przepustke od p.Mar,,,,,?

  3

  5
 3. Hmmm na dwoje babka wróżyła.Niespełna rok wcześniej Tu-154 przechodził kompleksowy remont właśnie w Rosji.Co stało na przeszkodzie żeby już wtedy coś zadziałać i umieścić coś gdzieś przy remoncie?I może właśnie dlatego żadna kontrola przed późniejszymi wylotami nie wykazała obecności żadnych środków.Przed każdym wylotem prezydenckiego samolotu służby dokładnie go sprawdzały.

  3

  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here