Prezydent Chorwacji pozamiatała! Politykom opadły szczęki

4
prezydent Chorwacji
Fot. Facebook.com

Prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović jest wielką patriotką. Najważniejsza osoba w państwie chorwackim właśnie zyskuje popularność na całym świecie. Nie tylko dzięki olśniewającej urodzie, ale też za sprawą czynów.

Choć Francuzi zdobyli mistrzostwo świata, to Chorwaci zdobyli nasze serca. Teraz sympatie milionów ludzie na całym świecie zdobyła również prezydent tego kraju. Pani Kolinda Grabar-Kitarović zrobiła coś niesamowitego. Politycy są porażeni.

Prezydent Chorwacji ośmieszyła polityków

Prezydent Chorwacji zrobiła coś, na co nie są w stanie zdobyć się politycy piastujący najważniejsze funkcje w swoich krajach, czy strukturach Unii Europejskiej.

Jean Claude-Juncker znany jest z tego, że lubi w ramach swojej „posługi” popijać trunki na koszt europodatnika. Mimo to unijni koledzy bronią polityka wmawiając całemu światu, że „biedak” cierpi na rwę kulszową.

Z kolei obecny „król Europy” Donald Tusk, który piastuje funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej zasłynął głównie z tego, że gdy był premierem Polski potrafił wylatać 6 milionów złotych z kieszeni podatnika. Polityk latał z Warszawy do swoje swojego domu nad polskim morzem rządowym samolotem 175 razy przez 3,5 roku.

Kolinda Grabar-Kitarović wśród zwykłych Chorwatów

Zupełnie inne podejście do takich spraw ma głowa chorwackiego państwa. Kolinda Grabar-Kitarović poleciała na rosyjski mundial na swój koszt. Wzięła bezpłatny urlop. Nie zamierzała też długo przebywać na loży VIP na stadionie. Po symbolicznym uściśnięcie dłoni z elitami tam zasiadającymi, szybko przeniosła się na trybunę ze zwykłymi chorwackimi kibicami wśród których czuje się najlepiej.

– Pani Prezydent Chorwacji przyleciała do Rosji zwykłym, komercyjnym rejsem, za który zapłaciła sama. Musiała też wziąć w tym celu kilka dni bezpłatnego urlopu. Chwilę siedziała w loży z premierem Rosji i prezydentem FIFA, aby zaraz przenieść się na trybunę zajmowaną przez chorwackich kibiców. Może gdzieś tam są i ochroniarze ale tak aby ich nie było widać . Takie tam pr-owe popisy. Zupełnie bez godności . Widać od razu , że nie są dumnym krajem. – Czytamy o prezydent Chorwacji w mediach społecznościowych.

Jest to przykład niemal niespotykanej postawy polityka. Przedstawiciele tego zawodu zazwyczaj chcą jak najbardziej „nachapać się” korzystając z tego, że „dorwali się do koryta”. Inaczej zachowuje się jednak Kolinda Grabar-Kitarović.

Dominik Szczepanik

Dominik Szczepanik

Zastępca red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: d.szczepanik@newsweb.pl

loading...

4 KOMENTARZE

  1. Dla Junckera „rwą kulszową” są koledzy z KE, a dla pani prez. Kitarović miłością jest jej kraj. TAK SIĘ ŻYJE W UE.

    18

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here