Pilne spotkanie w PiS. Chodzi o Jarosława Kaczyńskiego

3
Prawo i Sprawiedliwość

Niepokój w szeregach Prawa i Sprawiedliwości. Politycy ugrupowania rządzącego właśnie zebrali się na pilnym spotkaniu w swojej siedzibie przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Rozmowy trwają już od ponad godziny. Prawo i Sprawiedliwość podejmuje przełomowe decyzje. 

To właśnie na dzisiejszym, zwołanym dość nagle spotkaniu, mają ważyć się losy przyszłości Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnich tygodniach wokół ugrupowania rządzącego, a także jego lidera, krąży wiele plotek. Szczególnie źle życzą całości antyrządowe media. 

Dziś w godzinach późno popołudniowych rozpoczęło się istotne dla przyszłości PiS i jego prezesa spotkanie. Jarosław Kaczyński rozmawia obecnie ze swoimi najbliższymi współpracownikami, przygotowując swój następny krok. Prawo i Sprawiedliwość obmyśla misterny plan. 

Jak zaobserwowali obecni na miejscu dziennikarze, na istotne rozmowy przybyli Beata Szydło, Piotr Gliński, Marek Kuchciński, Joachim Brudziński, Ryszard Terlecki, Beata Mazurek, Elżbieta Mazurek i Antoni Macierewicz.

Prawo i Sprawiedliwość – kluczowe rozmowy

Politycy mają rozmawiać o najbliższej przyszłości partii Prawo i Sprawiedliwość. Co ciekawe, rozmowy mają też dotyczyć przyszłości szefa tego ugrupowania – Jarosława Kaczyńskiego. Jak informują duże media, dziś zapadną kluczowe dla rządu i dla obywateli decyzje.

Rozmowy toczone na spotkaniu mają również dotyczyć wyborów samorządowych i związanej z nimi ostatecznej strategii partii rządzącej. Kandydatów PiS na niektóre samorządowe stanowiska znamy już od kilku miesięcy. Najbardziej znani to oczywiście Patryk Jaki i Małgorzata Wassermann. 

Ewentualna porażka w wyborach, do których kampanię PiS prowadzi już od dłuższego czasu, może utrudnić Jarosławowi Kaczyńskiemu dalszą karierę polityczną. Polityk bardzo liczy na przejęcie z rąk opozycji kluczowych ośrodków miejskich i gmin – z Warszawą, Poznaniem i Krakowem na czele.

Niepowodzenie w jesiennych wyborach będzie ogromnym ciosem dla prezesa, którego plany przejęcie sporej część legną w gruzach. Niewykluczone, że w wypadku porażki, Kaczyński zdecyduje się odejść z zajmowanego stanowiska, a może nawet i polityki w ogóle. Nie ukrywa, że jest już bardzo zmęczony i chciałby wreszcie uporządkować swoje zdrowie. Wciąż szuka jednak godnego następcy, który stanąłby na czele PiS. 

Wybory samorządowe 2018 roku zaplanowane są na przełom października i listopada. Polacy ruszą do urn prawdopodobnie 21 lub 28 października bądź 4 listopada.

źródło:pikio.pl

Marcin Palion

Marcin Palion

Red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

loading...

3 KOMENTARZE

 1. Jeśli chodzi o wybory samorządowe to Pani Wassermann to pewniak Pan Jaki też gość niczego sobie więc Prezes niech się nie martwi tylko robi swoje

  9

  5
  • Wg ciebie najlepsi zdrajcy i sprzedawczyki z opozycji.Oni powinni juz dawno być w cela+ i pozbawieni majątków.ich układy i układziki z Berlinem i Brukselą to dalszy ciąg niewolnictwa i poddaństwa narodu polskiego!!!!Mam nadzieję,że Polacy to zrozumieją,bo nie ma innej alternatywy!!

   4

   1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here