PILNE: Minister z PiS wnosi o odebranie koncesji telewizji TVN

139

To wiadomość z ostatniej chwili. Wrócił, i to ze zdwojoną siłą, poruszany od lat temat. Koncesja dla telewizji TVN wisi na włosku. Stacja z Wiertniczej znalazła się właśnie w tarapatach, w jakich nie była chyba jeszcze nigdy. Środowiska narodowo-konserwatywne teraz zmobilizują się jeszcze bardziej, by pomóc władzy w zlikwidowaniu wrogiej telewizji. 

O tym, że TVN może stracić koncesję mówiło się już wiele razy. Przy okazji nierzetelnego relacjonowania protestów na przełomie 2016 i 2017 r. przez dziennikarzy TVN24. Później w związku z „ustawką” w lesie, gdzie rzekomo polscy narodowcy świętowali urodziny Adolfa Hitlera. 

Teraz jednak sprawa jest o wiele poważniejsza. Chodzi bowiem o próbę wywołania krwawej rewolucji. Tak, właśnie w ten sposób zinterpretowali to rządzący. I na pewno jest w tym trochę racji. Bo gdyby doszło do tego, do czego nawołują dziennikarze TVN – Polacy skoczyliby sobie do gardeł niczym Jugosłowianie dziesiątki lat temu. 

Koncesja TVN wisi na włosku. Tym razem to nie żarty

Chodzi o – powiedzmy sobie szczerze – nawoływanie do wojny domowej. Bo jak inaczej nazwać sytuację, w której policja i pozostałe służby porządkowe odmawiają posłuszeństwa władzy, a tysiące ludzi opowiadających się po przeciwnych stronach politycznego konfliktu, ruszają do walki?

Minister kultury Piotr Gliński wystąpił do KRRiT o opinie w sprawie zachowania dziennikarza TVN24. Polityk Prawa i Sprawiedliwości. uważa, że prowadzący program nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej.

Minister z Prawa i Sprawiedliwości dziś zwrócił się także do właściciela stacji TVN24. – Wczoraj wieczorem w TVN24 prowadzący program nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej. Zwracam się z pytaniem do właściciela tej stacji Discovery, czy akceptuje taki przekaz swojej telewizji? Proszę także o opinię w tej sprawie KRRiT – napisał Gliński na swoim oficjalnym profilu.

Nikt nie ma wątpliwości, że w tej sytuacji decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji może być naprawdę szokująca. Dla PiS wroga stacja jest bardzo niewygodna, bo nie tylko atakuje partię rządzącą z pobudek politycznych, ale nie omieszka stosować przy tym manipulacji, a nawet kłamstw. Jaka będzie decyzja władz RP?

Przypomnijmy, że już pod koniec ubiegłego roku KRRiT nałożyła na stację TVN karę za relację z Sejmu, która sięgała niemal 1,5 mln zł. W jej ocenie stacja naruszyła ustawę o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu. Przewodniczący KRRiT uchylił jednak decyzję z 11 grudnia 2017 r. w sprawie kary dla stacji.

Marcin Palion

Marcin Palion

Red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

loading...

139 KOMENTARZE

 1. i bardzo dobrze. Telewizja powinna byc polska a nie jest.Wroga telewizja zawsze bedzie bruzdzic i nawoływac do zamieszek. Trzeba z tym skonczyc. Popieram odebranie koncesji.

  100

  490
  • TVN DZIAŁA POLITYCZNIE PRZECIW PAŃSTWU POLSKIEMU ,ŻADEN WOLNY DEMOKRATYCZNY KRAJ NIGDY BY NA TO NIE POZWOLIŁ .POLSKA NIE JEST NICZYJĄ KOLONIĄ .RZĄD POLSKI MUSI TO ZMIENIĆ ,JEŻELI CHCE URATOWAĆ NARÓD PRZED KOLONIZACJĄ .

   103

   551
   • Tadeusz Kornyluk jest pan chyba niedorozwinięty umysłowo jakim prawem ma mi ktos dyktowac jaki program mam oglądać chc epan TV to niech sobie pan patrzy z tego bedzie tylko jedno wojna domowa

    378

    48
   • Do czego nawołujesz do powrotu komuny. Mieliśmy już jedną telewizję, prasę i czym się to skończyło, nie pamiętasz. To idź do lekarza od głowy. Baranie. Dwadzieścia lat wolności a są durnie, którym się marzy komuna. Co to za idioci.

    312

    21
   • Tadziu zanim coś napiszesz odwieź psychiatrę .Jakoś nie przyszło ci do tego pustego łba że jesteśmy skolonizowani przez Watykan , a jego telewizja Trwam robi takie spustoszenie w głowach tych biednych ludzi którzy myślą że wierzą w boga .

    249

    20
    • to są trole PIS z zaczadzonymi głowami… nie mogę sie doczekać rozliczania tego gowna PISowskiego, zobaczymy jak to będzie kwiczeć

     181

     22
    • to co , wolnosc mediow ma oznaczac ze moga klamac i manipulowac w strone wywolania zamieszek?Niech sprobuja w Niemczech lub Rosji , w obu tych krajach szybko zakoncza dzialanosc

     1

     11
     • To działa w dwie strony TVP co robi ? kłamie , kłamie i kłamie. Media mają być wolne. (Eugen Berthold Friedrich Brecht) powiedział „Kto nie zna prawdy, ten jest tylko głupcem. Ale kto ją zna i nazywa kłamstwem, ten jest zbrodniarzem.”

      6

      0
   • dokładnie . tefałeny , polszmaty , wsi 24 , liswiiiki , wypiurcza itp , to tuby na usługach nwo .

    23

    191
     • Nie lubię anonimów. To tchórze, a tchórzami gardzę. Tak się składa, że anonimy pisza zazwyczaj ksenofobi, szowinisci i nieudacznicy zyciowi, którzy nie potrafią sobie wybrać, bądź wypracować własnych poglądów, a jak już władza narzuci im swoje, to przyjmują bezkrytycznie, bo przy tym nie trzeba myslec. A o tepocie Szan ownego Anonima swiadczy fakt, że zapalczywość nie pozwolila mu odróżnic górnika od obornika. To już lepiej było napisać „gnój”. Wujek Google poprawiłby może na „gej”. Też byłoby śmiesznie.

      8

      3
   • Nie myl państwa polskiego z bolszewickim rządem pislamski pajacu.Podoba wam się porządek panujący w Rosji.Tam nie ma niezależnych mediów a dziennikarze nie chwalący Putina lądują w więzieniach.Kurdupel wam całkiem w pustych pislamskich łbach zamieszał mgłą smoleńską

    147

    10
    • Ludzie z ilorazem oglądają wolne media i sami analizują wiadomości….. Są ludzie którym ciągle trzeba mówić co mają myśleć czy ro.Drudzy zazwyczj wierzą w Trwam.itd.to są intelektualnie niewolnicy.i basta.

     65

     6
   • Panie Tadeuszu nie jestem bardzo stara mam dopiero ok.40 lat .Ale wiem co to KOMUNA i tzw mrowki na ekranie .Niech Pan tego nie doczeka .Proszę zapytać rodziców jak to było w tych czasach a dopiero wtedy się wypowiadać

    60

    4
    • … dziecko, jeśli masz czterdzieści lat, to nic nie wiesz o „komunie”. Ja mam 66 i tę prawdziwą, powojenną „komunę” znam wyłącznie z opowiadań, tych „pro” i tych „przeciw”. Dziś mam swoje zdanie na ten temat, i nikt mi nie jest w stanie „zamydlić oczu”. Tego co dzieje się teraz, za mojej pamięci nie było, przynajmniej pomiędzy ludźmi nie było…!!!

     4

     0
   • Jeżeli kiedykolwiek chłopie zabierasz głos w takiej formie w jakiej to czynisz, to musisz zapamiętać jedną rzecz, mianowicie przecinek stawiamy za słowem, taka jest bowiem zasada jaką stosujemy w polskiej pisowni, stawianie „,” przed słowem oznacza nic innego, że jesteś głąbem.

    25

    5
   • Pis działa przeciwko polskiemu państwa, tvn to tylko telewizję, człowieku czy ty się w ogóle słyszysz, nie podoba ci się program to go nie oglądaj proste. Na tym polega wolność. Pomyśl zanim coś napiszesz….

    39

    7
   • Popieram Panie Tadeuszu i niechaj Pan się nie przejmuje tymi trolami i popaprańcami pomiotów platformę rasowe tak trzymać.

    6

    29
   • ty nie tylko jesteś niedorozwinięty ty jesteś kirnyluk pojebany jak kaczyński i cała ta psiowska banda skurwysnów złodziej i bydlaków pokroju pawłowicz piotrowicza ziobro i innych mend

    18

    2
   • Co za debilizm. W wolnym kraju istnieje wolność Myśli, poglądów i słowa. Won z cenzurą psychicznie chorych PiSdzielców!

    1

    0
  • wrogą Polsce i Polakom telewizją jest publiczna tv Kurskiego. Pan Gliński moze coś najwyzej na tacy wnosić dla chorego pryncypała

   62

   9
  • Co za kretyński komentarz Kolejny polaczek z debilnym hasłem na ustach polskie dla polaczkow czyli wasze słynne Buk, Odór, Włoszczyzna, banda zacofanych parobków… Czas znowu wyjechać z tego grajdołka średniowiecznego, was kretyni trzeba „zaorać”, zgasić światło i zamknąć w tym śmierdzącym kraju, a następnie wyrzucić klucze do tego państwa, żebyście sie w świecie nie rozpanoszyli….

   32

   7
  • To juz bylo komuna wrogie radio Wolna europa , Glos Ameryki itp czyli powrot dyktatury pozbywanie sie niewygodnych mediow

   8

   0
  • Dokładnie takie same zarzuty stawiano Radiu Wolna Europa. Odebranie TVN koncesji będzie początkiem końca PIS.

   11

   0
 2. BZDURY…KAŻDA TELEWIZJA ZAJMUJĄCA SIĘ poLITYKĄ JESTpolityczna .NIE MA MOŻLIWOŚCI bYCIA TELEWIZJĄ zajmujaćą się polityką i nie być telewizją polityczna…

  35

  33
 3. Taaaaaa… Niewygodna stacja TV. To właśnie na TVN 24 pokazują to czego nigdy nie zobaczymy w publicznej TV. Jak można poznać prawdę oglądając jedynie jedną „stronę medalu” ? Jak mógł by sędzia sprawiedliwie osądzić, jeżeli mógł by wysłuchać zdania tylko jednej strony sporu ? W zeszłym roku publiczna wymazała serduszko WOŚP na klapie komentatora a TVN24 to ujawniła i pokazała… To też Gliński zalicza do wrogiej działalności ? W publicznej np. w relacjach z wyjazdowych spotkań polityków PIS pokazują sale w takim zbliżeniu, że obraz sprawia wrażenie tłumów słuchających przemówień. TVN 24 pokazuje z oddali, często 3/4 pustych krzeseł, czyli prawdę o spotkaniach. To też zaliczył minister jako naganne ? Ta banda nieudaczników chce siłą i strachem zmusić (wzorem z sejmu) do mówienia i pokazywania jednej, jedynie słusznej prawdy. Pamiętam takie czasy bo urodziłem się w 1955r. Tylko wtedy każdy uznawał taki system za normalny. Jak dziś nazwać wprowadzanie rygorów rodem z PRL ?

  211

  42
  • Nie sciemniaj hipokryto, do 2015 roku wszystkie rodzaje mediow byly w rekach PO i PSL, Michnik i Lis dostawali ogromne pieniadze i rowno trzymali palec rzadzacym. Mam odruchy wymiotne kiedy widze przekaz z tvn i tvn24, jestescie skonczeni bez kasy i tyle.

   35

   159
    • Różnica pomiędzy człowiekiem mądrym a głupim sprowadza się to tego, że mądry potrafi przeanalizować i wyciągnąć wnioski Człowiek głupi, wybiera kłamstwa , półprawdy i matactwa.Uciekanie przed prawdą wprowadza jeszcze większy zamęt w moralności człowieka. Niemiecki pisarz, poeta (Eugen Berthold Friedrich Brecht) powiedział „Kto nie zna prawdy, ten jest tylko głupcem. Ale kto ją zna i nazywa kłamstwem, ten jest zbrodniarzem.” Prawdziwa mądrość nierozerwalnie bowiem związana jest z odwagą. Bez niej najczęściej skazani jesteśmy na trwanie w błędzie, a wtedy z całą pewnością zasługujemy na miano ludzi głupich.

     0

     0
   • Pani Anno, nie wiem, czy sie Pani do tej pory nie zorientowala, ale kupując tv, czy dekoder, czy co tam Pani posiada do sprzetu dolaczony jest pilot. To takie urzadzenie, ktore pozwala przelaczyc na inny program. Ja przełączam wszystkie, ktore zawieraja TVP w nazwie, dzieki temu nie narazam sie na odruchy wymiotne i inne przykre dolegliwosci. Ale upsss zaskocze Pania, pilot pozwala tez, gdy jakims cudem trafi Pani na tvn, czy temu podobne obrzydzajace Pania programy, zmienic na te, ktore Pani lubi ogladac. Tak to dziala i tak powinno pozostac. Pani lubi ogladac tvp i na zdrowie, ja wole tvn. Mam nadzieje, ze pomoglam i od tej pory nie bedzie Pani narazona na tak nieprzyjemne dolegliwosci 🙂 milego wieczoru zycze 🙂

    25

    6
   • Ci co proponują zamkniecie jakiegokolwiek kanału TV są miłośnikami wychowania sowieckiego. W państwach zachodnich istnieją telewizje o różnych opcjach i nie powoduje to rozpadu państwa. A wręcz przeciwnie. Jak to powiedział Churchill ” demokracja jest najgorszym sposobem rządzenia, ale nie ma lepszego”. Rządziła nami komuna przez 45 lat i efekt widzieliśmy. I tylko baran i idiota będzie nawoływał do powrotu tego co było.

    31

    4
  • Czy naprawde chcesz” kontroli prasy publikacji i widowisk” to już było możliwe że jesteś młody i nie pamiętasz?

   65

   6
  • Zabrać. Pozostawić tyko Radio Maryja, Telewizję Trwam i Republikę – nic wiecej Wam nie jest potrzebne. Baranom potrzebne jest siano i klepisko do załatwiania się. Tobie wystarczy.

   32

   7
 4. W Rosji też są tylko słuszne telewizje i żyje się dobrze, po co jakieś opowieści o pałowaniu obywateli albo o tym ze za granicą więcej zarabiają. Z tego to tylko stres i nic więcej. Mniej wiesz jesteś bardziej szczęśliwy i bardziej kochasz wodza. A jak całkiem nic nie będziesz wiedział to nawet może ministrem ciebie zrobią a więc po co te informacje?

  56

  19
 5. A ja, SUWEREN, utrzymujący tę ohydną, pis-uarową bandę, wzywam do jej delegalizacji! Won, wstętne kreatury…………………………….

  53

  11
 6. jak na profesora socjologii i kiedyś prezesastowarzyszenia socjologów to pogratulować wyczucia społecznego oraz umiejętności analizowania faktów.

  11

  4
 7. W tym kraju rządzącym przez PiS tylko z TVN i TVN 24 dowiecie się prawdy i tego co się naprawdę dzieje!!!!!
  TVP 1,2 i TVP Info to stacje rządowe i wszystkie informacje podaje zmanipulowane
  Niestety do tego grona dołącza i Polsat z Panią Gawryluk na czele…. za chwilę poblokuja nam internet – na to mojej zgody nie ma. Trzeba się przeciwstawić tej totalitarnej chorej władzy
  Ale zawłaszczająć sąd najwyższy oglosza nieważne wybory…. i dlatego też niewygodne są wolne niezależne media… Trzeba je wyeliminować…. czy to takie trudne żeby zrozumieć…. No ale poziom intelektualny wyborców PiS jest taki jak i Jaki.
  Jeszcze trochę a inteligencję będą zamykać jak za czasów stalinowskich…. bo to wrogowie narodu

  67

  14
 8. Moim zdaniem nie powinni zabierać koncesji, a jedynie ustawe stworzyć która karała by wysokimi grzywnami za kłamliwe wiadomości.

  11

  7
 9. Moim zdaniem nie powinni zabierać koncesji, a jedynie ustawe stworzyć która karała by wysokimi grzywnami za kłamliwe wiadomości.

  5

  7
 10. I właśnie takie działania tego kłamliwego pisuaru sprawią że ludzie wyjdą na ulice. Ci przestępcy coraz bardziej się boją.

  29

  9
 11. Żadne państwo nie toleruje mediów będące własnością obcych koncernów, których zadaniem jest kształtowanie rodzimej opinii publicznej dla interesów obcych. Oddawać media w obce ręce to tak jak oddać Wojsko Polskie pod dowódstwo Bundewehry. Dlaczego Francja, Niemcy, Włochy Holandia,Belgia prawnie zabraniają koncetracje własnych mediów w obcych rękach?

  5

  15
 12. Przypominam Glińskiemu, że ma Brata, a Brat ma o nim odpowiednią opinię, którą prezentuje w mediach. Warto się do niej przymierzyć Piotrze Gliński , żeby nie zrobić niepotrzebnej rozpierduchy.

  11

  4
 13. Czy Ktokolwiek potrafi powiedzieć wiarygodnie, zgodnie z literą prawa obowiązującego w Polsce, czy może się odbyć taka sytuacja czy nie ? Jakie są prawa uzyskania koncesji i jakie jej odebrania ? Co stanowi o zaprzestaniu istnienia praw do nadawania programu ?

  0

  0
 14. Nie będę myślał i klepał na rozkaz. TVN nie jest bożkiem i nie podzielam wszystkich opinii tam prezentowanych, ale chcę je poznać, by sobie wyrabiać własne zdanie. Prorządowe i propartyjne media nie informują, tylko manipulują i judzą – na co się nie godzę.
  „mimo że się z tobą nie zgadzam, zrobię wszystko, żebyś mógł wypowiadać swoje zdanie” – oto dewiza na temat wolności słowa. Prawda i Propaganda są na tę samą literę, ale to są przeciwne bieguny!

  5

  1
  • Gdyby wszystko było w Polsce takie tylko polskie to byś na malucha czekał nadal … i po dziurawych drogach jeszcze nie wybudowanych jeździł, a A1 to bys widział na planie 20 letnim do realizacji, a nie pod kołami wozu.

   1

   1
  • zabrać koncesję ….. obecnemu rządowi do prawa bytu. To za jego działaniami społeczeństwo się tak podzieliło i przez jego działania mamy takie bagno jakie mamy.

   1

   0
 15. dziś tvn jutro polsat no i wracamy do komuny zakłamanej telewizji,polak ma swój rozum i widzi co się dziejezamknięcie jednej czy drugiej stacji tylko utwierdzi polaków do czeko pis dąży

  5

  3
 16. Nie ma to jak zabrać koncesję najlepszej telewizji w Polsce i chodzi głównie o programy dokumentalne, naukowe i rozrywkowe a nie tylko o tvn24. To chore, niedługo będziemy oglądać tylko transmisję mszy świętych i ziarno. Masakra

  2

  3
 17. Tak racja POLAĆ MU! POLAĆ MU! reporter nmamawia Policję do buntu a ta bezmózga masa staje się Policją TVNu BRAVO BRAVO co za zajebista LOGIKA ZABRAĆ KONCESJE TVN ZOATANIE JEDNA JEDYNA SŁUSZNA TVPIS oraz kupiony od SOLORZA za przejecie NETII POLSAT APLAUSSE za LOGIKĘ

  2

  0
 18. Druga strona medalu jest taka że Newsweek a chyba pojebało aby cos takiego pisać aby zjadać podczas wojny totalnej z PIS drugie media opozycyjne

  1

  0
 19. Moze być kazda telewizja , mówić co chce ,ale nie można pozwolić by nawoływala do wojny. Już 20 lat po bąkiwano że TVN kłamie. Ponieważ byly tam programy rozrywkowe mlodzi nie zwracali na to uwagi , nie mogli tego zlokalizować . minelo już trochę i postanowiłam to sprawdzić informację oglądałam raz tu , raz tu , raz tam. Konfrontując je z rzeczywistością stwierdziłam ze byla to prawda TVN kłamie. Proponuje wszystkimzrobić taki eksperyment zeby wiedzial na czym stoi….

  1

  1
 20. To ja się zapytam tak: czy TVN jest winna temu wszystkiemu co wyprawia obecna pożal się Boże władza? Myślę, że i bez TVNu każdy widzi do czego to prowadzi. Jeśłi policja wyciąga z tłumu ludzi, którzy skandują, wykrzykują hasła, ale poza tym nie są żadnym zagrożeniem, a potem niektórzy z tych ludzi są pobici to KURWA pytam się o czym to świadczy. Jeśli władza będzie sobie tak poczynać to i bez TVNu zakończy się to głębokim rozłamem w społeczeństwie i w konsekwencji czymś o wiele gorszym. Ale duża część ludzi nie widzi nic złego w tym co obecnie się dzieje. Polacy chyba zbyt długo mieli ryje dociśnięte do gleby przez poprzedni ustrój sprzed ’89 roku i chyba tak bardzo to polubili …. kurwa przykre.

  2

  1
 21. Tylko komunista chce zabrania koncesji ale spokojnie tak jak kochacie pis tak i przyjdzie czas ze będziecie płakac dzis sie smiejecie ale juz nie długo zycie w tym kraju sięgnie dna matoły pisowcy czy nie rozumiecie jeszcze ze cofacie sie w rozwoju cała otoczka to fikcja chcecie komuny brawo

  1

  1
 22. Witam serdecznie czemu wy ludziska takie głupoty piszecie czy to jest TVP czy TVN to wszyscy powinni pokazywać prawdę i mówić prawde a nie nawiązywać do nienawiśći i ludzi buntować telewizja jest od pokazywania ważnych wiadomości i tyle poco drazyc temat politycznie zostawmy to politykom

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here