To druzgocące dla Polaków. Nie uwierzysz, co oznacza ta mapka

5

Mapy statystyczne i informacyjne zdobywają coraz większą popularność. Często obrazują fakty w sposób tak jednoznaczny, że wręcz szokują odbiorcę. Nie inaczej jest tym razem, gdy sprawa dotyczy naszego kraju. Bez wątpienia tematy najbardziej dla Polaków znaczące to polityka i… piłka nożna, w tym nasza rodzima, przaśna Ekstraklasa. 

To jest kryminał! Wyszło na jaw, co planowała dziś HGW >

Internet lotem błyskawicy obiega kolejna mapa statystyczno-informacyjna. Tego typu materiały mają to do siebie, że klarownie i dobitnie potwierdzają pewne fakty. Prosta legenda, trzy kolory i zwięzłe objaśnienie, czego dotyczy statystyka. 

I to wystarcza, by uświadomić odbiorcy coś, czego do tej pory nie zauważał. Natomiast po przyjrzeniu się mapie – uznał za oczywiste. Teraz poruszono temat dla milionów Polaków bardzo ważny i – mimo, że to tylko sport – drażliwy. 

Piłka nożna bolączką Polaków. Wstyd na całą Europę

W obliczu sromotnej porażki reprezentacji Polski na Mundialu, a kilka tygodniu później Legii Warszawa w eliminacjach do Ligi Mistrzów, powstała nowa mapa. Przypomnijmy, że Legioniści odpadli ze słowackim Spartakiem Trnava (!), który od początku był skazywany na pożarcie. Zresztą co sezon polskie drużyny odpadają z teoretycznie słabszymi, z tak egzotycznych lig jak kazachska, mołdawska, islandzka czy estońska. 

Jeden z użytkowników facebookowe grupy geograficzno-kartograficznej zamieścił mapę przedstawiającą kraje biorące udział w europejskich rozgrywkach klubowych. Na zielono zaznaczono ligi, które są w rankingu UEFA niżej, niż polska Ekstraklasa. Z kolei kolorem czerwonym oznaczono kraje, które mają ligę mocniejszą od naszej. 

Co się okazało? Że m.in. liga czeska, gdzie piłkarze zarabiają kilku-, albo nawet dziesięciokrotnie mniej niż w polskiej, jest mocniejsza od naszej Ekstraklasy. Ponadto lepiej w Europie prezentują się Ukraińcy, Szwajcarzy czy Chorwaci. To pokazuje, że nasza liga jest przepłacana i zbyt pięknie opakowywana. Piłka nożna w Polsce kuleje nie bez powodu.

Nasi ligowcy wciąż jeszcze wyprzedzają takie „potęgi” jak Albania, Czarnogóra czy Mołdawia. Jednak robią wszystko, by ten stan rzeczy zmienić, bowiem praktycznie co sezon mistrzowie i wicemistrzowie Polski kompromitują się w europejskich pucharach. Odpadali już m.in. z Levadią Tallin (Estonia), Stjarnanem (Islandia) czy Astaną (Kazachstan). 

Marcin Palion

Marcin Palion

Red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

loading...

5 KOMENTARZE

 1. Panie Marcinie , przestraszył mnie Pan wpisem w nagłówku 🙂
  Uff… a jesli chodzi o piłkę nozną to znana sprawa. Nasi piłkarze są bardziej celebrytami niż piłakarzami 😀 Oczywiscie ze wstyd. Wielki wstyd !!!

  8

  0
 2. Weźcie mnie nie stresujcie takimi nagłówkami do tak żałosnego tematu.
  Patologiczna miłości Polaków do piłki nożnej w ktora nie umiemy grać. Całe zycie dopingujemy upadającym trendom.

  3

  1
 3. Jak to powiedział Andrzej Juda „Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa.”

  2

  3
 4. A ja widzę prucz mapki piłkarskiej ustruj polityczny , łapówkarstwo , przekręty i oszustwa rządowe przeciw własnym rodowitym mieszkańcom , i ta ma mapa przedstawia neokolonializm Komunizmu rozpowszechnionego przez przez agentów NKWD w całej Europie, wśród dzieci byłych polityków Europy , łapani w sektę komuny bo rodzice nie mieli dla nich czasu, i zaduzo kasy mieli to samo co w Polsce tylko u nas opuźnione lub niedopilnowanie , i jest to , co jest .

  1

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here