Dramat pierwszej damy. Właśnie wykryto śmiertelną chorobę

1
Rak nowotwór

Ta choroba to absolutnie najczarniejszy scenariusz. Chory, słysząc taką diagnozę, często kompletnie się załamuje i traci nadzieję.

Rak piersi

Rak (inaczej nowotwór złośliwy) to choroba spowodowana niekontrolowanym rozrostem komórek pochodzących z danej tkanki lub narządu. Normalnie, każda komórka naszego ciała ulega podziałom w ściśle zaplanowany sposób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowotwór jej nie zniszczył! Wielka gwiazda zagra w „Kiepskich”

Złośliwy klon komórek może rosnąć w postaci guza, powodując ucisk i zniszczenie otaczających tkanek, a dodatkowo rozprzestrzeniać się z prądem krwi po całym organizmie powodując powstanie nowych ognisk czyli przerzutów – czytamy na abczdrowie.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Totalny przełom! Węgry naprawdę to zrobiły

Jeżeli choroba zostanie wykryta stosunkowo wcześnie, jest szansa na całkowite wyleczenie. Nowotwór złośliwy pierso nie musi prowadzić do śmierci. Pod warunkiem, że guz piersi zostanie wykryty, kiedy jest niewielki – nie przekracza 0,5 cm średnicy.

Tym razem straszną wieść na swój temat musiała usłyszeć pierwsza dama. Bardzo często, gdy pada diagnoza pt. rak, jest uznawana za śmiertelną. Nie można się jednak załamywać. Nie robić tego stara się rónież pierwsza dama Syrii – Asma el-Asad. Właśnie zdiagnozowano u niej nowotwór piersi.

„Z siłą, pewnością siebie i wiarą pierwsza dama, Asma al-Asad, rozpoczęła wstępną fazę leczenia złośliwego guza piersi będącego we wczesnym stadium” – napisano na profilu prezydenta, nie podając dalszych szczegółów.

Żona znanego na całym świecie Bashara al-Asada jest teraz na ustach wszystkich. Na opublikowanym na Facebooku zdjęciu 43-letnia kobieta siedzi w pokoju szpitala wojskowego obok swojego męża. Oboje są uśmiechnięci. Asadowie są małżeństwem od 18 lat, mają troje dzieci – córkę i dwóch synów.

„Róża pustyni”

Żona syryjskiego prezydenta przed wybuchem wojny w 2011 roku została przez amerykański magazyn „Vogue” określona jako róża pustyni. Asma al-Asad była ostro krytykowana za zachowywanie milczenia, gdy były tłumione agresywne protesty przeciwko prezydentowi. 

Od około dwóch lat pierwsza dama jest częściej pokazywana w telewizji. Spotyka się z rannymi, odwiedza sierocińce. Asadowie sponsorują także imprezy społeczne oraz edukacyjne. Konflikt w Syrii kosztował już życie ponad 350 tysięcy osób i według szacunków ONZ spowodował straty w wysokości około 400 miliardów dolarów. 

Marcin Palion

Marcin Palion

Red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

loading...

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here