Pierwsza dama powinna dostawać pensję? [ZAGŁOSUJ]

0

W ostatnich tygodniach na dobrze rozbrzmiała dyskusja o pensji dla małżonki prezydenta. Są przeciwnicy i zwolennicy tezy, że pierwsza dama RP powinna otrzymywać od państwa wynagrodzenie. 

Obecna pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda, przez opozycję jest krytykowana za małą aktywność w sferze publicznej. Zarzuca się jej brak własnego zdania w kluczowych sprawach i zbytnie wycofanie.

ZOBACZ TEŻ: Macierewicz nie wytrzymał. Powiedział, co myśli o Andrzeju Dudzie

Pensja dla pierwszej damy

Żona prezydenta powinna dostawać wynagrodzenie – stwierdziła Anna Komorowska, żona byłej głowy państwa – Bronisława Komorowskiego. Zaznaczyła jednak, że powinna mieć też zakres obowiązków.

Teraz na świeczniku jest temat wynagrodzenia prezydenta Rzeczypospolitej, które – zdaniem wielu – jest zbyt niskie. Zwolennicy znacznej jego podwyżki twierdzą, że człowiek, który ma godnie reprezentować nasz kraj, musi zarabiać godziwie.

Prezydent RP zarabia miesięcznie około 35 tysięcy złotych brutto, co oznacza że netto otrzymuje około 24,5 tysiąca zł miesięcznie. Pierwsza dama w ogóle nie może liczyć na wynagrodzenie. Czy powinna je otrzymać? Zagłosuj i wypowiedz się poniżej!

Czy pierwsza dama powinna otrzymywać wynagrodzenie?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...
Marcin Palion

Marcin Palion

Redaktor naczelny
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

loading...