Czas wyjść z Unii. PE właśnie zdecydował o zniszczeniu polskiej gospodarki

1
Parlament Europejski

Polsce coraz mniej opłaca się pozostawanie w strukturach Unii Europejskiej. Parlament Europejski pod presją państw zachodu właśnie zdecydował o wprowadzeniu prawa, która zniszczy jedną z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki.

Wiele euroentuzjastów argumentuje, że Unia Europejska opłaca się Polsce bowiem nasz kraj otrzymuje dotacje. Tymczasem eurokraci już teraz ogłosili, że będą ogromne cięcia i Polska ma otrzymać zdecydowanie miej środków. Więcej dostać mają kraje, w których panuje wielkie bezrobocie, a mianowicie Hiszpania, Grecja, czy Portugalia. Ponadto Parlament Europejski właśnie zdecydował o zniszczeniu jednej z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki.

Polska gospodarka zniszczona przez przepisy UE

Politycy, którzy opowiadają się za pozostaniem Polski w UE argumentują, że Polska rozwija się dzięki funduszom. Ci sami politycy nie widzą jednak tego, że przez przepisy dyktowane przez Brukselę wykańczany jest polski przemysł, cukrownictwo, rolnictwo, fabryki  i przedsiębiorstwa. Prawo skonstruowane jest tak, że Polakom w Polsce nie opłaca się robić biznesu i staliśmy się łatwym rynkiem zbytu dla Niemiec. Często bywa tak, że nawet działające w Polsce niemieckie fabryki mają bardziej preferencyjne warunki, niż te nasze ojczyste.

Dzisiaj PE zdecydował o odrzuceniu korzystnego dla Polski stanowiska komisji transportu Parlamentu Europejskiego dotyczącego przewoźników drogowych.

W myśl tego stanowiska przewoźnicy drogowi działający w ramach transportu międzynarodowego mieliby nie być objęci dyrektywą o pracownikach delegowanych.

Parlament Europejski pod naciskiem Francji oraz państw Beneluxu zdecydował się o odrzuceniu korzystnych dla polskich firm przepisów.

Parlament Europejski zniszczy polski transport

W transporcie drogowym na skalę międzynarodową zatrudnionych jest mnóstwo Polaków, którzy jeżdżą dla polskich firm. Państwa zachodu zdecydowały jednak wykończyć i ten sektor polskiej gospodarki, w którym radziliśmy sobie nieźle, a zagraniczne firmy nie były w stanie konkurować z Polakami.

Teraz jednak Bruksela forsuje pomysł, zgodnie z którym nasze firmy zostaną objęte przepisami o pracownikach delegowanych. Wiąże się to z tym, że kierowcy przekraczający granicę danego państwa będą podlegać jego prawodawstwu. W związku z powyższym wzrosłyby koszty funkcjonowania polskich firm, a co za tym idzie wielu polskich przewoźników splajtowałoby.

Źródło: tvp.info

Dominik Szczepanik

Dominik Szczepanik

Zastępca red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: d.szczepanik@newsweb.pl

loading...

1 KOMENTARZ

  1. Skoro tak, to chciałbym aby nas też objęto tymi przepisami. Pracuję w niemieckiej fabryce na terenie Polski. Dostajemy 4-krotnie mniejsze pensje od takich samych stanowisk w niemieckich fabrykach ulokowanych w niemczech. Uważam, że my też pracujemy w tej fabryce jako „delegowani” i niemcy powinni płacić nam tyle co swoim w niemczech. W końcu mamy chyba „równość” we wszystkich krajach unii !!!

    11

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here