Zaskakujący żart papieża. Cały kościół niemal ścięło z nóg

0
Franciszek

Bez wątpienia tego nie zapomną papieżowi nigdy. Franciszek wyraźnie udowodnił, że zna się na żartach i potrafi mieć do siebie dystans. Cały kościół był po prostu w szoku.

Papież Franciszek znany jest ze swojego nietypowego stylu bycia. Głowa Kościoła katolickiego niejednokrotnie już dowodziła, że ma do siebie dystans. Tym razem nie było inaczej.

Ojciec Święty postanowił wykorzystać wydarzenie, jakim był ślub jednego z członków Gwardii Szwajcarskiej. Swoim niespodziewanym gestem sprawił, że ten dzień zapadnie na zawsze w pamięci wszystkich biorących udział w tej podniosłej uroczystości.

Ślub oczywiście był dla tej pary wydarzeniem bardzo ważnym, prawdopodobnie najważniejszym w życia. Młody członek Gwardii Szwajcarskiej, papieskiej straży przybocznej, brał ślub w Watykanie. Ważna dla niego i jego brazylijskiej wybranki ceremonia miała miejsce w kaplicy św. Szczepana, która znajduje się za bazyliką św. Piotra.

ZOBACZ TAKŻE: Dziś finał Mistrzostw Świata. Wiemy, ile zarobi zwycięska drużyna

Franciszek zaskoczył wszystkich

Ślubu parze udzielać miał ksiądz, ojciec Renato Dos Santos. Wszyscy w kaplicy byli zdziwieni, kiedy duchowny nie pojawiał się do początku uroczystości. Pojawiały się nawet głosy, że zaniemógł. Wtedy wydarzyło się coś, co całą salę ścięło z nóg.

Nagle niespodziewanie do pary młodej wyszedł papież Franciszek. Głowa Kościoła katolickiego przywitała wszystkich zebranych i oznajmiła, że poprowadzi ceremonię. Mimo początkowego ogromnego zaskoczenia, wszyscy przyjęli do wiadomości, że żart papieża to także jego ukłon w kierunku członka Gwardii Szwajcarskiej i jej całości.

Jak się później okazało, o tym, że papież Franciszek szykuje żart-niespodziankę, nie wiedział nawet sam ojciec Dos Santos. Duchowny dowiedział się, że papież chce zrobić podmianę, kiedy do zakrystii nagle wszedł Franciszek i sam mu o tym powiedział. Mimo tego, że był umówiony z parą młodą, że to on poprowadzi ceremonię, zgodził się, by papież wystąpił zamiast niego.

– Ojciec dos Santos wchodzi do zakrystii, a tam niespodzianka! Spotyka papieża Franciszka, który ma poprowadzić uroczystość, ku zaskoczeniu wszystkich. Nie wiedzieli tego nawet państwo młodzi – podaje Vatican News.

źródło: wp.pl

Przemek Terlecki

Przemek Terlecki

Dziennikarz NewsWeb.pl
Doświadczenie w Gazecie Fenestra i Radio Meteor.
Napisz do autora: p.terlecki@newsweb.pl

loading...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here