Niemcy przegięli. Radykalnej repolonizacji mediów nic już nie zatrzyma!

10

Jak ujawniły Wiadomości TVP, szef szwajcarsko-niemieckiego koncernu Ringier Axel Springer wysłał instrukcję do polskich pracowników swojej firmy, w której przekazuje, w jaki sposób ci mają krytykować polski rząd i chwalić Unię Europejską.

Mark Dekan, szef RASP – właściciela m.in. polskojęzycznych portali i gazet jak Fakt, Onet, Newsweek i Forbes – instruował polskich pracowników, jaki obraz UE i Polski mają przedstawiać czytelnikom w zarządzanych przez Ringier Axel Springer mediach w Polsce.

Michał Karnowski z “wSieci” powiedział wprost: to, co każą robić swoim dziennikarzom właściciele RASP, to nie jest podawanie informacji, a tworzenie własnej rzeczywistości.

Zdecydowanie przeciwny takim działaniom jest Jarosław Kaczyński. Prezes partii rządzącej od dawna mówi o konieczności repolonizacji mediów, bowiem tylko kraje Europy środkowo-wschodniej dały się tak drastycznie “medialnie skolonizować”.

O ile w resorcie kultury prace nad projektem o repolonizacji mediów trwają już od kilku miesięcy, o tyle “instrukcja” Dekana przesłana do pracujących dla niemieckiego koncernu dziennikarzy w Polsce bez wątpienia działania naszego rządu przyspieszy.

Całkowity brak obiektywizmu i coraz częstsze powielanie nieprawdziwych informacji (10 sierot z Aleppo, demontaż UE w wykonaniu Kaczyńskiego i Le Pen, kiełbasa prezydenta Dudy na Podhalu czy zmanipulowane cytaty słów polityków PiS w krzyczących nagłówkach) przez niemieckie media w Polsce to nie jedyne problemy. Chyba znacznie bardziej szokujące i nieetyczne są okładki, na których politycy polskiej prawicy przedstawiani są w roli Adolfa Hitlera, Józefa Stalina czy z turbanem na głowie – jako terroryści. W tworzeniu tego typu karykatur najbardziej lubuje się “Newsweek” prowadzony przez Tomasza Lisa – najbardziej nienawidzącego PiS-u polityka w Polsce.

Aha! Bylibyśmy zapomnieli. Szefom koncernu Ringier Axel Springer kompletnie nie przeszkadza to, że ich naczelny z polskiego “Newsweeka”, Tomasz Lis, bywa na marszach KOD, wykrzykując antyrządowe hasła. W styczniu ubiegłego roku swoją aprobatę dla tych działań, w odpowiedzi na list otwarty Mariusza Maxa Kolonko, wyraził właśnie Mark Dekan. Nie przeszkadza mu to jednak nazywać swoich środków przekazu “wolnymi i niezależnymi mediami”.

Polski rząd już niejednokrotnie pokazał zapatrzonemu w siebie zachodowi, że nie ma zamiaru dłużej dusić się pod ich butem. Jedno zdaje się być już pewne: repolonizacji mediów w naszym kraju nic już nie zatrzyma.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

loading...

10 KOMENTARZE

 1. super że rząd wprowadzi te zmiany, ale obawiam się że mamy w Polsce tyle szumowin i zdrajców, że będą wykupować za niemiecką forsę tytuły jako “polscy” kapitaliści, korzystając z posiadania polskiego obywatelstwa…
  niestety komunistyczne niedobitki i lewactwo trawi nas od środka :/

  57

  1
  • jestem dobrej myśli, bo wprowadzając zmiany zbierze się szumowiny z rosołu 😉
   …nie trafi, bo będziemy stali na straży i pilnowali od środka sąsiadów, zwracając im uwagę gdzie się znajdują, i pokazując im drogę gdzie mogę pójść jak im się tutaj nie podoba 😀 pozdrawiam!

   7

   0
 2. Polska o Swoją reputację zabiegać nie musi! Natomiast Mark Dekan o czytelników jak najbardziej! W końcu to kasa się liczy! Nie ważne jakich się ma pracowników, ważne dla M. Dekana aby ich praca przynosiła mu zyski! A duże pieniądze uzależniają i zniewalają. A My Polacy jesteśmy za repolonizacją mediów, nawet jak coś czytamy to niekoniecznie popieramy! Czego przykładem był brak poparcia dla “ulubieńca” UE. Pozdrawiam!

  28

  1
 3. Warto sobie zapamiętać te tytuły polskojęzyczne koncernu pana Dekana i jego też, całą tę bolszewicko niemiecką ELYTĘ czyli najemników za judaszowskie srebrniki i wyizolować z polskiej społeczności.

  37

  0
  • wszystko pomału dochodzi do ładu, wyczyszczają się zakątki bolszewicko-niemieckie, jeśli chcą pracować u nas to na naszą korzyść, nas Polaków a srać po rządzie i po naszych przedstawicielach władzy to może sobie szanowny pan robić u siebie, gdzie by to nie było 😉

   5

   0
  • dokładnie tak, bo złodzieja bardzo trudno oduczyć kradzieży….. 😉 ponieważ na widok czyichś dóbr aż ręka go swędzie i nie zaprzestaje aż to w jakiś sposób otrzyma, a ponieważ nie nauczył się tego zarobić, bo to leniuch i kombinator straszny, więc będzie kradł :/

   4

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here