Oficjalnie: Lech Wałęsa BYŁ TW Bolkiem. Oto dowody!

21
Lech Wałęsa
flickr.com

Wątpliwości, co do przeszłości byłego prezydenta Polski to długi temat. Przez lata próbowano udowodnić lub zaprzeczyć, że Lech Wałęsa to TW Bolek. W końcu mamy potwierdzenie. Sprawę dotyczącą podrobienia podpisów Wałęsy umorzyło IPN.

Wszystko przesądzone – Instytut Pamięci Narodowej umorzył śledztwo dotyczące sfałszowania podpisów Lecha Wałęsy w aktach Służb Bezpieczeństwa. Mowa o teczkach z lat 1970-1974 opisujących stosunek pracy i personalia osoby pod pseudonimem TW Bolek.

Jak podało IPN 53 dokumenty znajdujące się w teczkach są autentyczne. Mowa o przede wszystkim o zobowiązaniu do współpracy, doniesieniach oraz pokwitowaniach odbioru pieniędzy. Eksperci Instytutu podali jednak do wiadomości, że 6 dokumentów z teczki podpisanej TW “Bolek” to fałszywki. Z kolei dwa kolejne pisma z teczki pracy to również dokumenty podrobione.

Choć na dokumentach wyraźnie widniały podpisy Lecha Wałęsy, ten wszystkiemu zaprzeczał. Słynny elektryk wielokrotnie zmieniał swoje zeznania, plątał się w nich, przeinaczał fakty, które przedstawiał wcześniej. W końcu jednak jego pełnomocnicy wystąpili ze sprawą do sądu.

Chcieli oficjalnego potwierdzenia, czy podpisy na dokumentach TW Bolka są autentyczne i należą do Wałęsy. Nie interesowało ich, że wcześniej Instytut Ekspertyz Sądowych z Krakowa potwierdził autentyczność podpisów na zobowiązaniu współpracy. W maju 2017 przedstawili opinię kryminalistyczną, która miała podważać ustalenia Instytutu im. Jana Sehna.

ZOBACZ TAKŻE: Pyton zaatakował! Pożarł kobietę, mamy WIDEO z rozcinania bestii

IPN nie ma wątpliwości: Lech Wałęsa to TW Bolek

Nawet kiedy śledztwo IPN potwierdzało wcześniejsze ustalenia IES, a Instytut wystąpił z postanowieniem umorzenia śledztwa, pełnomocnicy wystąpili z zażaleniem i żądali dalszych prac nad sprawą. Przez kolejne pół roku badano podpisy na dokumentach. W końcu jednak na stronach IPN pojawił się komunikat.

Ten zdecydowanie nie jest dobrą wiadomością dla Lecha Wałęsy. Zgodnie z nim Lech Wałęsa i TW Bolek to jedna i ta sama osoba. Instytut oficjalnie bowiem zakończył sprawdzanie dokumentów i wykazał, że nie ma mowy o tym, by podpisy Lecha Wałęsy na dokumentach były podrabiane.

– Prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku umorzył śledztwo w sprawie podrobienia przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa na szkodę Lecha Wałęsy, w okresie od dnia 21 grudnia 1970 roku do dnia 29 czerwca 1974 roku w Gdańsku, dokumentów umieszczonych w teczce personalnej i teczce pracy tajnego współpracownika o pseudonimie “Bolek”. Przyczyną umorzenia śledztwa było stwierdzenie, że wskazanego wyżej czynu nie popełniono – czytamy w komunikacie IPN.

Całość komunikatu można znaleźć pod TYM linkiem.

źródło: niezalezna.pl

Przemek Terlecki

Przemek Terlecki

Dziennikarz NewsWeb.pl
Napisz do autora: p.terlecki@newsweb.pl

loading...

21 KOMENTARZE

  • w necie ; sprawa bolka jest czymś więcej niż bolkiem . sprzedawczyki osoby które sprzedały polskę . misja specjalna . największe oszustwo w dziejach polski . okrągły stół największa manipulacja . polska racja stanu polski rząd a rothschild . świat pod kontrolą domu rothschildów .

   21

   1
  • filmy w necie ; tajemniczy skok przez płot l . wałęsy . nocna zmiana . sprzedawczyki osoby które sprzedały polskę . ukrywany przez 27 lat film . w necie ; list a . walentynowicz do l . wałęsy .

   22

   0
 1. filmy w necie ; tajemniczy skok przez płot l . wałęsy . nocna zmiana . sprzedawczyki osoby które sprzedały polskę . ukrywany przez 27 lat film . w necie ; list a . walentynowicz do l . wałęsy .

  6

  0
 2. A TW Balbina to co ? Brat TW Balbiny sam uczestniczył w rozmowach w Magdalence, a teraz jest prawie świętym ? I kto tu jest sprzedawczykiem ?

  0

  2
 3. zastanówcie się gimby co by było gdyby nie było nieświadomego w 1970 bolka , póżniej był tw. albina który miał już świadomość wiedział co robić i jak mówić w towarzystwia SB

  0

  0
 4. Przecież to było jasne że musiał współpracować z SB. Dzięki temu mógł spokojnie działać w Solidarności i go nie ruszyli. Kwestia tego czy działał w Solidarności by donosić SB czy był w SB by udawać agenta i działać na rzecz Solidarności. Niestety, ale to był prosty robotnik, więc nie podejrzewam go o zbytnie kombinowanie. Raczej był agentem a przypadek i chwila przełomu sprawiła, że wyniesiono go na piedestał. Gdyby był mądrym człowiekiem, już wiele lat temu ubiegłby wyciek dokumentów, powiedziałby że są prawdziwe, ale musiał udawać agenta SB bo to zapewniało mu pozycję w Solidarności i to, że ona trwała a nie została brutalnie zakończona. Nie sądzę by wtedy umniejszyłoby jego zasługi, wręcz pokazałoby jaka to byłą walka pozorów, a nie tylko przeskoczenie muru parlamentu.

  1

  1
 5. Czemu Bolek tak się wydziera i atakuje obecne władze. Ano dlatego, że SB-ecji obcięto emerytury, a ci do Bolka, my ci tyłek chronili i dobrze ci się żyło. Teraz staraj się żeby nas nie krzywdzono. Swój musi wspierać swojego.

  2

  0
 6. A jak Ci srają na głowe to mówisz”o darmowa czekoladka”?co za baran.w tym artykule białe jest jednak czarne(czerwone?)

  0

  0
 7. Od ustalania takich rzeczy jest sąd a nie strona konfliktu czyli PiS. Są dostępne dokumenty SB świadczące, że MSW rozpowszechniało przez agentów oraz anonimy do najważniesjzych osób z kregu znajmomych Wałęsy, że to jest agent SB min do A. Walentynowicz i A Gwiazdy. Tak ta legenda trwa do dzisiaj a wiadomo, że motłoch jest i złosliwy i glupi, że w każdą niedorzecznośc uwierzy.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here