Koran: „Nie bij po twarzy, aby jej nie oszpecić”, muzułmanie: „To wyraz szacunku do kobiety!”

1

Kolejna szokująca rozmowa na antenie muzułmańskiej „śniadaniówki”. W jednym z programów egipskiej MEMRI TV zaproszony gość opowiada reporterowi jak… bić żonę, aby okazać jej szacunek.

Ich zdaniem należy bić kobietę tak, aby nie trafiać jej w twarz – to mogłoby ją oszpecić. Mało tego, muzułmanie twierdzą, że omijanie tej części ciała to wyraz… szacunku dla kobiety.

„Prorok Mahomet powiedział: Nie bij po twarzy, aby jej nie oszpecić”

– mówi islamski duchowny.

Zauważ, że jest to wyraz szacunku. Jeśli mąż bije żonę, nie może uderzyć jej w twarz. Nawet jeśli ją bije, nie może jej przekląć – dodaje. Muzułmanin kontynuował swoją wypowiedź w iście sielankowym tonie: – „To niesamowite! Bicie ma na celu wyegzekwowanie posłuszeństwa. Poza tym, nie można uderzyć kobiety więcej niż dziesięciokrotnie”

Poza tym „istnieje cała etykieta kar cielesnych”. Islam dopuszcza zatem znęcanie się nad kobietami, co dla nas – Europejczyków – jest nie do pomyślenia. Tym bardziej zdumiewające jest to, że wyznawcy Islamu mają swoiste techniki znęcania się nad swoimi żonami i nie tylko. Dla nich to trochę jak hobby, nieodłączny element życia.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

loading...

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here