Komisja Europejska nie reaguje na wojnę we Francji. Sprawa Polski wciąż pod lupą

0
Paryż, 8.06.2016

Francja jest na skraju wojny domowej na kilka dni przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy – informowały jeszcze kilka dni temu zachodnie media. Dziś nie mają wątpliwości. „Francja jest pogrążona w wojnie domowej” – podaje brytyjski Daily Mail.

To, co dzieje się w Paryżu idealnie obrazuje francuską „demokrację”. Stolica kraju płonie, fruwają kosze na śmieci i gwiżdże ostra amunicja, a zatroskana cywilizacja zachodnia nic nie widzi, albo widzieć nie chce. Mainstreamowe media publiczne po prostu o tym nie mówią.

Niemal codziennie na ulicach nie tylko Paryża, ale prawie wszystkich większych francuskich miast dochodzi do zamieszek protestujących z policją. Poniżej video z 6 czerwca.

Ciężko sobie wyobrazić skalę interwencji (może nawet zbrojnej) Komisji Europejskiej w razie gdyby takie sceny odgrywały się w Polsce. Tymczasem unijni urzędnicy nie przedstawili oficjalnego stanowiska w sprawie wydarzeń we Francji, w dodatku na kilkadziesiąt godzin przed pierwszym spotkaniem Euro 2016. Biurokraci z Brukseli są za to pochłonięci stanem demokracji w Polsce.

Francja tonie w śmieciach

Protestujący przeciwko rządowym reformom prawa pracy śmieciarze zablokowali też trzy spalarnie śmieci na południu Francji, w tym zakład odpadów komunalnych w Marsylii. CGT zapowiada, że podobne akcje przeprowadzone zostaną też na południu w Aix-en-Provence i Saint-Etienne, które jest jednym z miast goszczących Euro 2016.

Śmieci

Wszyscy kochamy futbol i wolelibyśmy w spokoju obejrzeć mecze, ale dla nas ważniejsza jest ochrona naszych praw pracowniczych – tłumaczył Damien Martinez, rzecznik stowarzyszenia firm zbierających śmieci. Piłkarski turniej rozpoczyna się w piątek, gdy na stadionie w Paryżu reprezentacja gospodarzy podejmie Rumunię.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

loading...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here