Kobieta uwięziona w budynku. „Drzwi były zamurowane, a okna zabite płytami”

0
fot. Kontakt24 TVN

Wołanie o pomoc z opuszczonego kolejowego budynku usłyszała kobieta, która przechodziła ulicą Inwalidów w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie). Okazało się, że w środku była uwięziona 47-letnia bezdomna. Kobietę musieli uwolnić strażacy przy pomocy specjalnego sprzętu. Informację tą od czytelnika otrzymał TVN24.

fot. Kontakt24 TVN
fot. Kontakt24 TVN

Kobieta, która usłyszała wołanie o pomoc od razu wezwała na miejsce straż miejską. – Kiedy strażnicy przyjechali na miejsce zobaczyli, że okna są zabite płytami, a drzwi zamurowane. Potwierdzili też, że w środku znajduje się człowiek. Do uwolnienia kobiety z budynku potrzebny był specjalny sprzęt, dlatego na miejscu zjawiła się straż pożarna, która otworzyła jedno z okien – poinformował Jarosław Wolski ze straży miejskiej w Bydgoszczy.

Okna były zabite płytami, drzwi zamurowane. W środku znajdował się człowiek

– Jarosław Wolski, straż miejska w Bydgoszczy

Kobieta trafiła do szpitala

Nie wiadomo jeszcze, jak długo kobieta przebywała w budynku. Jak podał strażnik, uwolniona to 47-letnia bezdomna. – Po całym zdarzeniu trafiła do szpitala miejskiego na obserwację – dodał Wolski.

Policja ustala, czy kobieta mogła zostać niezauważona i zamurowana przez ekipę, która zabezpieczyła budynek należący do Polskich Kolei Państwowych S.A.

Funkcjonariusze będą rozmawiać z bezdomną i kontaktować się z PKP S.A. w tej sprawie. – Ustalamy w jaki sposób kobieta znalazła się w zamkniętym budynku – powiedział nadkom. Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

za: TVN24.pl

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

loading...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here