Wiemy, do której partii przejdą Schmidt i Scheuring-Wielgus!

3
Joanna Scheuring-Wielgus
Fot. Wikimedia Commons/ Adrian Grycuk

Zbliża się kampania wyborcza, a w polskiej polityce zaczyna coraz bardziej wrzeć. Opozycja totalna z całych sił próbuje odsunąć od władzy partię Jarosław Kaczyńskiego, jednak zamiast tego, póki co udało im się dokonać autodestrukcji.

Prawo i Sprawiedliwość aktywowało program cela+ w ramach, którego kolejni politycy Platformy Obywatelskiej trafiają za kratki w związki z podejrzeniami o przestępstwa finansowe na szkodę kraju. Jak na razie najgłośniejsze zatrzymania to te dotyczące posła Stanisława G. oraz byłego wiceministra sprawiedliwości Michała K.

Rozpad Nowoczesnej

Teraz rozpada się również Nowoczesna. Partia miała problemy od samego początku, jej pierwszy lider Ryszard Petru demolował wizerunek ugrupowania ciągłymi wpadkami, których miał tyle, że mógłby konkurować w tym zakresie nawet z Bronisławem Komorowskim.

Rano opinią publiczną wstrząsnęła rezygnacja z członkostwa w formacji Joanny Scheuring-Wielgus, potem nastąpił kolejny wstrząs, bowiem o swoim odejściu poinformowała także Joanna Schmidt.

Panie, które zdecydowały się na opuszczenie Nowoczesnej za pośrednictwem mediów społecznościowych tłumaczyły się wymyślnymi wymówkami, które miały je usprawiedliwić w oczach wyborców, którzy zagłosowali na partię, z której kobiety weszły do Sejmu.

Tłumaczenia posłanek

– Odchodzę z Nowoczesnej. Dziękuję wszystkim za 3-letnią współpracę. Moim 36 tys. wyborcom deklaruję dalszą pracę na rzecz wartości liberalnych – napisała Joanna Schmidt na Twitterze.

– Niestety nie mogę się zgodzić na sposób, w jaki dzisiaj traktowane są wartości Nowoczesnej i osoby, które na rzecz tych wartości pracują. Partyjniactwo nigdy nie miało być credo Nowoczesnej. Dlatego dziś podjęłam trudną dla mnie decyzję o opuszczeniu Klubu Poselskiego i partii Nowoczesna – dodała w specjalnym oświadczeniu polityk.

Wcześniej, w godzinach porannych swoją decyzję o opuszczeniu Nowoczesnej ogłosiła Joanna Scheuring-Wielgus i zamieściła na Twitterze zdjęcie podartej legitymacji partyjnej.

Z Nowoczesnej do PO?

Wiele wskazuje na to, że kobiety zasilą szeregi Platformy Obywatelskiej. Możliwe, że posłanki doszły do wniosku, iż nie ma co dzielić elektoratu na dwie partie o zbliżonych poglądach, dlatego zdecydowały się na opuszczenie swojego dotychczasowego ugrupowania by połączyć siły i stworzyć jedną wielka formację liberalną.

Już dawno były bowiem przesłanki, że politycy Nowoczesnej będą przechodzić do Platformy Obywatelskiej. Gdy powstawała partia zakładana przez Ryszarda Petru, już wtedy żartobliwie nazywana była NowoczesnąPO.

 

Dominik Szczepanik

Dominik Szczepanik

Zastępca red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: d.szczepanik@newsweb.pl

loading...

3 KOMENTARZE

 1. super sprawa, gdzie diaabeł nie nie może, tam babę pośle, czyli po załatwieniu kropkiN czas na załatwienie PO 🙂

  4

  0
 2. Obie Joanki są takimi samymi „politykami” jak ich guru R.Petru „specjalistą od finansów”… W ogóle –
  stosowanie mianownika „polityk” względem wszystkich znanych szerokiej opinii publicznej z Sejmu RP/z mediów .Nowoczesnych to poważne nadużycie i obraza inteligencji Polaków.

  3

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here