Media: Janowski odchodzi. Koniec kultowego show TVP, jakie znamy

0
Robert Janowski TVP
wikimedia.org/Paweł Zienowicz

Robert Janowski niezmiennie kojarzy się z prowadzonym przez siebie w TVP programem „Jaka to melodia?”. Trzeba przyznać, że to jeden z najpopularniejszych, jak nie najpopularniejszy program muzyczny w polskiej telewizji. W ubiegłym roku show „Jaka to melodia?” obchodziło bowiem swoje 20. urodziny. Jak donoszą media, wiele wskazuje, że 21. urodziny popularnego programu mogą być znacznie mniej radosne.

O sprawie donoszą już media w całym kraju. Większość z nich bazuje na przekazach Super Expressu, który w czwartek rano ujawnił tę wieść. Okazuje się, że 21. urodziny popularnego programu TVP mają być znacznie smutniejsze niż te 20. sprzed roki. Wszystko przez ogrom zmian, które mają zostać wprowadzone do formuły programu. Postarać się o to miał sam prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

Popularny program, który zbiera przed ekranami masę Polaków, ma przejść jednak spore zmiany. Wszystko przez to, że TVP wykupiło licencję na program prowadzony przez sympatycznego muzyka. Mowa oczywiście o Robercie Janowskim, któremu, zdaniem Super Expressu, zmiany wprowadzane przez szefostwo TVP mają kompletnie nie przypadać do gustu.

ZOBACZ TAKŻE: Ujawniono straszną tajemnicę programu „Kuchenne Rewolucje”. TVN w panice

TVP stara się o nowe oblicze programu „Jaka to melodia?”

Przemodelowanie formatu programu, zmiany wizualne w studio nagraniowym, całkowita zmiana ekipy produkującej show, a nawet zmiana profilu muzycznego programu „Jaka to melodia”. To na razie garść tego, co TVP planuje uczynić z programem prowadzonym od 20 lat przez Roberta Janowskiego. Jak podaje jednak Super Express, muzyk ma stawiać zacięty opór tym zmianom.

Ten nieoficjalny konflikt z władzami Telewizji Polskiej, który wynikać ma z napięć na linii Robert Janowski – szefostwo TVP, doprowadził do tego, że pojawiły się głosy jakoby Janowski miał odejść z funkcji prowadzącego program „Jaka to melodia?”. Fani nie chcą w to uwierzyć, ale Super Express podał, jakoby Robert Janowski miał odmówić podpisania umowy na prowadzenie programu dalej.

ZOBACZ TAKŻE: Wielki gwiazdor disco polo jako dziecko przeżył horror. Chce się zemścić

Robert Janowski odejdzie?

Jak podać miał nawet informator Super Expressu, Robert Janowski miał nie zgodzić się na dalsze prowadzenie programu po zmianach TVP, gdyż to zniszczyłoby tworzony przez niego przez 20 lat format. Jednak zgodnie ze słowami informatora SE nie tylko o to chodzi. Pojawiła się kontrowersyjna wypowiedź dotycząca tego, jakoby Janowski pod nosem TVP miał zrobić „sektę” z programu.

 –  Przypominało to wręcz sektę, bo normalny człowiek nie miał szans tam się dostać. Janowski nie chciał przejść pod skrzydła TVP, która zamierza odświeżyć formułę programu, mimo iż rocznie zarabiał na programie ok. milion złotych – czytamy w Super Expressie.

Na te rewelacje już mocno odpowiedział główny zainteresowany. Robert Janowski opublikował w sieci bardzo emocjonalny wpis, w którym Super Express nazywa „kłamliwym brukowcem” i zapowiedział sprawę w sądzie. Janowski pisze także o tym, że TVP jest „żywo zainteresowane” współpracą z wszystkimi członkami ekipy tworzącej program „Jaka to melodia?”. W swoim wpisie nie odniósł się jednak do kwestii tego, czy pozostanie za sterami programu czy nie.

 – Krótkie sprostowanie. Wieczorem odzywam się już ,,pełną gębą”. Otóż ,,sekta” , jak nazywa Fanów SUPER EXPRESS to wspaniali telewidzowie i miłośnicy teleturnieju. I jak podaje se.pl, TVP postanowiło gang rozbić. Otóż NIE!!!! Macie złych informatorów!!! TVP wciąż jest żywo zainteresowana ,,sektą” prosząc ich o u udział w programie. Prawie, powtarzam, prawie WSZYSCY uczestnicy JTM dostali taką propozycję od Telewizji [pisownia oryginalna – red.] – czytamy we wpisie Roberta Janowskiego.

Pełny wpis Roberta Janowskiego znaleźć można pod tym linkiem.

źródło: radiozet.pl

Przemek Terlecki

Przemek Terlecki

Dziennikarz NewsWeb.pl
Doświadczenie w Gazecie Fenestra i Radio Meteor.
Napisz do autora: p.terlecki@newsweb.pl

loading...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here