Izrael zaatakowany! Zbombardowane miasto

13
Izrael

Izrael został zaatakowany. Jedno z miast leżące niedaleko Strefy Gazy zostało zbombardowane. W wyniku ataku rakietowego, bomby uderzyły w osiedla zamieszkane przez cywili.

Spór na linii izraelsko-arabskiej staje się coraz ostrzejszy. Konflikt został podsycony w związku z decyzją Donalda Trumpa, w myśl której Jerozolima uznana została stolicą tego kraju. Doszło do bardzo krwawych starć armii Izraela z Palestyńczykami.

Izrael zaatakowany

Zginęło wtedy mnóstwo mieszkańców Autonomii Palestyńskiej. Okazuje się, że teraz palestyńscy bojownicy postanowili się zrewanżować. Wystrzelili rakiety, które zostały skierowane na miejscowość Sederot leżące obok Strefy Gazy. Jak informują media na miejscowość spadło 8 bomb. Dwie z nich państwu Izrael udało się przechwycić.

ZOBACZ TAKŻE: Nowotwór jej nie zniszczył! Wielka gwiazda zagra w „Kiepskich”

Jeden z pocisków uderzył w dom 50-letniego Izraelczyka, który mieszka w Sederot. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w stanie ciężkim. Póki co nie ma żadnych informacji na temat ofiar śmiertelnych.

Coraz liczniejsze spięcia pomiędzy Żydami oraz Arabami na terenie Palestyny mają bardzo negatywne skutki. Narody podzieliły się i konieczne jest istnienie dwóch różnych państw na tym obszarze. Arabom bardzo się jednak nie podoba, że ich odwieczni wrogowie zamieszkują ich stare terytorium.

Przegrane licznie konflikty zbrojne z Żydami doprowadziły do tego, że teraz Palestyńczycy są przez nich kontrolowani. Cały czas chcą się jednak spod tej kontroli wyswobodzić. Są zablokowani od morza, brakuje im żywności i podstawowych artykułów niezbędnych w życiu codziennym.

Państwo Izrael słynie jednak z wielkiej brutalności. Niemal za każdy atak dokonany przez Palestyńczyków odpowiadają ze spotęgowaną siłą. Armia Izraela jest niezwykle krwawa.

Opinia międzynarodowa niemal w ogóle nie działa na rzecz zawieszenia tego konfliktu. Gdy Rada Bezpieczeństwa ONZ chciała zbadać przebieg krwawej rzezi, jaka została dokonana na Palestyńczykach kilka miesięcy temu do gry wkroczyły Stany Zjednoczone, które zdecydowane sprzeciwiły się tym planom. Organizacja Narodów Zjednoczonych została „przyciśnięta” przez USA.

Dominik Szczepanik

Dominik Szczepanik

Zastępca red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: d.szczepanik@newsweb.pl

loading...

13 KOMENTARZE

  • Oni tą ziemię ukradli ( jak wszystko inne) a potem wrobili w to boga… tak jak obecnie islamiści mordują beznronnych ludzi i mówią, że to też w imię boga.

   40

   4
  • Jaki Pan jaki bóg i czyj dał Żydom tą ziemię? Temp jesteś. Nie znasz historii i geografii. Ten tak zwany sztuczny twór – nie ma nic wspólnego z Izrealitami to jest podłe plemię chazarskie.

   30

   1
  • Czy Pan Bóg powiedział „macie odebrać ta zimie prawowitym muzułmańskim mieszkańca, po czym traktować ich jak zwierzęta, masowo mordować, pozbawiac żywności i skutecznie eliminować?” skoro tak to twój Bóg różni się od tego chszescijanskiego. Mam nadzije, że żydowscy naziści zapłacą za swe zbrodnie

   15

   1
 1. Jaki Pan jaki bóg i czyj dał Żydom tą ziemię? Temp jesteś. Nie znasz historii i geografii. Ten tak zwany sztuczny twór – nie ma nic wspólnego z Izrealitami to jest podłe plemię chazarskie.

  12

  1
 2. Niech się zajmą swoimi problemami. A nie od nas rządają jakichś wimagowanych roszczeń. I jeszcze może mamy im pomagać?

  8

  0
 3. Powiem wam jak będzie Palestyna atakuje żydów rakietami a zabici bendą i tu niespodzianka nie żydzi a palestyńczycy

  4

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here