PiS poszedł na całość. „Wyborcza” się z tego nie wyliże

8
Gazeta Wyborcza

To ostatnie chwile „Gazety Wyborczej”. PiS tym razem nie odpuści.

„Gazeta Wyborcza”, tak samo jak TVN, nie stroni od zajmowania stanowiska w bieżących sporach politycznych. Jej dziennikarze nieustannie krytykują PiS i starają się wybielić rządzących z czasów Platformy Obywatelskiej. Popierają również protesty opozycji. Jednak tym razem dziennikarze „Wyborczej” przesadzili. Popełnili błąd, który będzie ich drogo kosztować.

Afera reprywatyzacyjna – co to jest i kto ją wykrył?

„Wyborczej” nie podoba się to, że partia Jarosława Kaczyńskiego rozlicza odpowiedzialnych za aferę reprywatyzacyjną. Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji, która zaczęła działać za rządów PiS-u, wreszcie zabrała się za gangsterów, którzy działali w najlepsze Hanny Gronkiewicz-Waltz. Przez lata w Warszawie na zlecenie bogatych biznesmenów urzędnicy Ratusza wyrzucali z domów ludzi. Ostatnio media donosiły nawet o przypadkach wyrzucania na bruk tych najbardziej zasłużonych – powstańców warszawskich. Mafia, która zajmowała się tym procederem składała się również z prawników i sędziów. Przez cały ten czas TVN i „Gazeta Wyborcza” milczały. Być może jednak właśnie z powodu swojej niechęci do wyjaśnienia afery reprywatyzacyjnej te media tak niechętnie odnoszą się do kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS. Patryk Jaki znany jest przede wszystkim ze swojej działalności w Komisji ds. reprywatyzacji i zaangażowania w rozliczanie winnych.

Do kogo należy „Gazeta Wyborcza”?

Choć może to dziwić, „Gazeta Wyborcza” formalnie należy do polskiej spółki. W związku z tym, nawet jeśli ustawa repolonizacyjna sprawi, że należący do obcego kapitału TVN wreszcie znajdzie się w polskich rękach, to w żaden sposób nie wpłynie to na gazetę Adama Michnika. Jednak PiS nie musiał niczego robić, żeby zamknąć „Wyborczą”. Jej dziennikarze sami przygotowali grunt pod swój własny upadek.

Jak manipuluje „TVN” i „Gazeta Wyborcza”?

„Wyborcza” postanowiła odwrócić kota ogonem, pisząc, że za aferę reprywatyzacyjną odpowiedzialny jest PiS, a nie PO. „Partia stara się przekonywać wyborców, że w tej sprawie jest „czysta niczym kryształ”.(…) PiS chce udowadniać, że jego działacze w żaden sposób z reprywatyzacją nie są związani, a wszystko to wina wyłącznie rządzącej miastem PO i prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz” – napisała gazeta. To nie pierwsza taka manipulacja „Wyborczej” i TVN, ale ta może skończyć się dla gazety Adama Michnika wyjątkowo źle.

Czy PiS zlikwiduje „Gazetę Wyborczą” i TVN?

Reakcja partii rządzącej na te przekłamania była stanowcza. Jak każdy obywatel Polski, który jest szkalowany przez TVN i „Gazetę Wyborczą”, politycy PiS-u mają prawo bronić swojego dobrego imienia w sądzie. Jednak „Gazeta Wyborcza” ignoruje polskie prawo, twierdząc, że jest prześladowana przez PiS.

„Za pieniądze podatników, PiS ściga dziennikarzy licząc, że tak zapobiegnie krytycznym publikacjom na swój temat” – stwierdził prawnik gazety. Jednak prawo jest prawem i w obliczu tak ewidentnej manipulacji dziennikarzy, sąd może nałożyć na gazetę ogromne kary. Jeśli tak się stanie, „Gazeta Wyborcza” może mieć poważny problem z dalszym finansowaniem swojej działalności.

źródło: wpolityce.pl

Anna Sobolewska

Anna Sobolewska

Dziennikarka NewsWeb.pl
Napisz do autora: anna.sobolewska@newsweb.pl

loading...

8 KOMENTARZE

 1. Nie czytam wyborczej i nie slucham TVN . Nie ogarniam ich sposobu myslenia i ich kłamstw . Widzę i słyszę co się dzieję , myślę normalnie i niech tak zostanie . Nie znoszę klamstwa , oszukiwania ludzi , kombinatorstwa i zlodziejstwa .

  30

  2
  • W takim razie odpowiedz skąd się dowiedziałaś, że na komisariacie został zabity Stachowiak?
   Napisz mi dlaczego komisja sejmowa będzie badała wypływ VATU tylko w okresie jak rządziła PO a nie aż do dzisiaj?
   Napisz mi czy wszyscy z rządu PiS oddali Caritasowi swoje nagrody ? A obiecali.
   Napisz mi ilu z PO ma postawione zarzuty przez prokuraturę która należy do Ziobro
   Napisz mi pieniedzy ukradli i kto powołaj się na wiarygodne dane? A może uległaś manipulacji ?

   2

   14
   • Powiedz co powodowalo, ze bylo tyle „samobojstw” ludzi znanych za rzadow PO, PSL i Komorowskiego, w tym pani Brzeska. Dlaczego nie placono ludziom za budowe autostrad i stadionow i zbankrutowali, dlaczego Amber Gold dal 3 mln na film o Walesie i Wajda te pieniadze przyjął,dlaczego ludzie za rzadow PO, PSL byli zmuszeni pracowac na umowach smieciowych bez ubezpieczenia i wiele wiele pytan .

    3

    2
 2. Najwyższy czas zrobić porządek z GW. Tak jak ona opluwa prezesa Kaczyńskiego i rząd to nie spotykane w żadnym keraju. Posuwają się coraz dalej.Panie prezesie zrób z nimi porządek,bo to już śmierdzi niebezpieczeństwem dla Polski!A Michnikowi wytoczyć dodatkowe sprawy za zniesławienie,obrażanie itp.

  11

  1
 3. Dlaczego zamknąć Gazetę a może udowodnić, że kłamie ? Ja jestem za tym aby jak najwięcej bylo gazet o różnych poglądach politycznych oprócz tych co są zabronione w konstytucji np faszyzm czy komunizm

  4

  1
 4. Zamykać gazetę? A może jeszcze uroczyście spalić nakład? To już w historii było. I wydaje się wtedy pan prezes był po stronie tych, którzy tego nie chcieli. A dzisiaj ma sam zamykać?

  0

  1
 5. Formalnie w GW największy pakiet udziałów (~16%) mają spółki skarbu państwa z grupy PZU… problem tylko w tym, że spółka kichnika ma tam ~11% akcji typu A, liczących się jako trzy głosy na WZA. Państwo mogłoby coś z tym zrobić, gdyby zaczęło skupować udziały od pozostałych udziałowców – tylko, że to proces długotrwały i musieliby uważać na przepisy o koncentracji kapitału, no i zaoferować ewentualnie więcej niż kichnik.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here