Tusk dostał szału! Nawet Merkel uznała, że przesadził

11
Donald Tusk Angela Merkel III wojna światowa

Wszyscy patrzyli ze zdumieniem. Donald Tusk zaczął bronić interesu Niemiec tak wściekle, że nawet niemiecka kanclerz starała się ochłodzić jego zapał. Wydaje się, że nawet gdyby III wojna światowa miała gospodarczo pomóc Niemcom – Tusk doprowadziłby do jej wybuchu. 

W naszej polityce niestety nic nie jest proste. Nie było przypadkiem, że po tzw. transformacji ustrojowej zaczęli ślepo przeć na zachód, a drudzy wręcz przeciwnie. Ale o tym niżej. Faktem jest jednak, że Donald Tusk już od ponad dwóch dekad ma interes w stawaniu po stronie naszych zachodnich sąsiadów. Wydaje się, że nawet gdyby III wojna światowa miała gospodarczo pomóc Niemcom – Tusk doprowadziłby do jej wybuchu. Musiałaby tylko poprosić go o to Angela Merkel. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Co tu się dzieje?! Andrzej Duda zaprosił do siebie …

Donald Tusk i Niemcy

Były premier RP jest przecież wieloletnim dłużnikiem kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Wyciągnęła go z Polski, gdy wybuchła afera podsłuchowa, a w latach 90. jej ludzie sponsorowali powstanie pierwszej siły politycznej promującej Tuska. Zawdzięcza jej wszystko. 

Nic więc dziwnego, że teraz trochę go poniosło. Donald Tusk rzadko wprost mówi o konieczności dbania o interes narodowy Polski. Tuż po wyjeździe do Brukseli powiedział nawet: „Polska będzie musiała poświęcić część swoich interesów dla Europy”. Niestety, ta złota myśl nie znalazła według niego zastosowania w tej sytuacji.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk ruszył z inicjatywą i chce NATYCHMIASTOWEGO zwołania nadzwyczajnej debaty ws. relacji handlowych z USA. Nie, tym razem znów nie chodzi o to, że w jakikolwiek sposób może ucierpieć Polska. Gdyby tak miało się stać, były premier nie przejąłby się aż tak bardzo. O co konkretnie chodzi?

Tusk broni Niemiec. Kim był agent Stasi Oscar? 

Chodzi nałożenie przez USA na UE cła na aluminium i stal. – Biorąc pod uwagę, że zapowiedzi prezydenta Trumpa mogą mieć negatywne skutki dla naszych obywateli i europejskich przedsiębiorstw, żeby nie wspomnieć o gospodarce, zaproponuję, by podczas nadchodzącego szczytu europejscy liderzy przeprowadzili nadzwyczajną debatę na temat handlu – mówił Tusk. 

Skąd taka aktywność szefa Rady Europejskiej? Najprawdopodobniej wynika z faktu, że najwięcej na nałożeniu cła na stal i aluminium stracą Niemcy, którzy są niekwestionowanym potentatem w obróbce i eksporcie tych surowców! A skoro Niemcy stracą, to Tusk działa.

Niestety dla niego – nie otrzymał od niemieckiej kanclerz tak gorących pochwał, na jakie zapewne liczył. Widocznie nawet Angela Merkel uznała, że Tusk musi bronić niemieckich interesów nieco dyskretniej. Gołym okiem widać bowiem, że okazuje nie ten patriotyzm, który teoretycznie powinien. Przedstawia się przecież jako polski polityk. 

Czy Donald Tusk w PRL mógł być niemieckim agentem? Nazwisko jakie pada w sprawie wspólnego agenta NRD-owskiej STASI i PRL-owskiej SB, to nazwisko premiera Donalda Tuska. Choć nikt nie jest w stanie przedstawić dowodów na piśmie, to jednak informację tę potwierdza każdy były funkcjonariusz zarówno STASI jak i SB poproszony o komentarz – czytamy na stronie wzzw.wordpress.com (strona Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża).

Marcin Palion

Marcin Palion

Red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

loading...

11 KOMENTARZE

 1. sprzedane za grosze Polskie Stocznie,Huty itd ,dlaczego ? dlatego by Niemcom żyło się lepiej ,tak Tusku
  taki byłeś,gdy nami z nadania pani Merkel rządziłeś

  42

  2
 2. Skoro o tym wiemy to dla czego on jeszcze zyje a przynajmniej nie gnije w lochah ??????????
  Czyz by chronia go jacys ludzie ?????

  20

  3
 3. Gdyby W Polsce były polskie tajne sluzby już by nie żył. Wiedział o tymTusk i dlatego wdzystko rozwiązał i przekupil

  11

  0
 4. Tusk to volksdoicz i najgorsza gnida która była uważana za Polaka on najkrótsza drogą powinien trafić przed trybunał stanu i na dożywotni garnuszek do Wronek w oddzielnej celi za zdradę i sprzedaż majątku narodowego

  9

  0
 5. wydawałoby się , że jeżeli człowiek ma rozum, to potrafi z niego korzystać. A jednak… Jesteś mongole zawodem nie tylko dla rozumu. Jako propisowki troll, który jedyne co potrafi ( a i to nie bardzo ) to wypisywać głupoty, pół a nawet ćwierć prawdy czyli typowa pisowska menda uważająca się za pismaka, jesteś kmiocie wspólnikiem Putina, takim pożytecznym idiotą. Mówię oczywiście Palion o tobie miernoto.

  1

  10
 6. Ale tu debili widać bez liku. Jak wam ktoś najszczy na łeb to otwórzcie ryje i łykać bez mózgi jebane

  0

  1
 7. Niemcy nawet jeśli stracą to i tak dadzą sobie radę na innych rynkach.Niemieckie produkty z aluminuim i stali to najwyższa światowa marka .Znacznie bardziej ucierpi jednak Polska uzależniona gospodarczo od Niemiec.Polska jest tanią montownią niemieckich produktów i pierwsza straci na amerykańskich sankcjach.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here