Druzgocące słowa Donalda Trumpa o Europie. Będzie zakaz wjazdu do UE?

3
Donald Trump Unia Europejska
flickr.com

Donald Trump nigdy nie uchodził za sojusznika wspólnoty europejskiej. Jednak to, co powiedział w poniedziałek prezydent USA całkowicie zmienia układ sił na świecie. Unia Europejska z pewnością się za to zemści – już mowa o zakazie wjazdu na teren Unii.

W poniedziałek Donald Trump spotka się z Władimirem Putinem. Spotkanie prezydentów będzie miało miejsce na neutralnej ziemi, ich spotkanie odbędzie się bowiem w Helsinkach. To tam prezydenci krajów, które podczas zimnej wojny brały się za łby, będą debatować na temat polityki.

Zanim jednak to spotkanie się odbędzie, prezydent USA udzielił wywiadu telewizji CBS News. Podczas niego padły szokujące słowa, które doszczętnie zniszczyły stosunki USA z Europą. Nikt nie wątpi w to, że ocieplenie na linii Unia Europejska – Stany Zjednoczone.

ZOBACZ TAKŻE: Koszmar Grabowskiego! Ratunkiem ciężka operacja

Donald Trump nie pozostawia wątpliwości

Donald Trump mocno bowiem wypowiedział się o Unii Europejskiej. Coraz gorsze, lecące na łeb na szyję stosunki z Brukselą Trump skomentował w mocny sposób. Jak bowiem ocenił, Unia Europejska to wróg Stanów Zjednoczonych. Wszystko zaś rozbija się o kwestię handlu. Jak podkreślił 45. prezydent USA, choć nie wydaje się na pierwszy rzut oka, Unia Europejska to wróg Stanów Zjednoczonych.

Myślę, że mamy wielu wrogów. Myślę, że Unia Europejska to wróg, co oni nam robią w kwestii handlu. Nie pomyślelibyście tego o Unii Europejskiej, ale jest ona wrogiem – powiedział Donald Trump.

Unia Europejska się zemści?

Już pojawiły się głosy, że Trump powinien zostać ukarany za takie słowa. Zbyt często bowiem 45. prezydent USA poniża i uderza w Unię Europejską. Czołowi politycy żądają ostrej odpowiedzi wobec zachowania Donalda Trumpa. Pojawił się nawet pomysł zakazu wjazdu na teren Unii.

źródło: natemat.pl

Przemek Terlecki

Przemek Terlecki

Dziennikarz NewsWeb.pl
Doświadczenie w Gazecie Fenestra i Radio Meteor.
Napisz do autora: p.terlecki@newsweb.pl

loading...

3 KOMENTARZE

  1. Unia Europejska to oszołomy, zdrajcy, kombinatorzy i kłamcy a pan Donald Trump jest silny i kto silnemu będzie dyktował co ma robić.

    9

    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here