Polacy obrywają rykoszetem! Zapłacimy Amerykanom najwięcej

9
Donald Trump
flickr.com

Stany Zjednoczone właśnie weszły w ostry konflikt z Unią Europejską. Donald Trump nie zamierza się patyczkować. Polacy będą najbardziej poszkodowani.

Donald Trump od początku swojej kampanii wyborczej zapowiadał, że chce rozwijać amerykańską gospodarkę. Jedną z bolączek tejże jest uzależnienie od produktów sprowadzanych z zagranicy. Trump wpadł na pomysł, jak to zmienić.

Postanowił sprawić, że Amerykanie zaczną kupować mniej zagranicznych produktów. W ten sposób amerykańska gospodarka będzie się szybciej rozwijać. Dlaczego to miałoby niepokoić Polaków? Chodzi o to, jak zareagowała Unia Europejska.

ZOBACZ TAKŻE: Ujawniono straszną tajemnicę programu „Kuchenne Rewolucje”. TVN w panice

Co zrobił Donald Trump? Co to oznacza dla Polski?

Donald Trump doszedł do wniosku, że jeśli ceny dóbr z zagranicy wzrosną, Amerykanie będą musieli kupować towary produkowane w Stanach. W tym celu 45. prezydent USA podniósł cła importowe na stal i aluminium. Oznacza to, że firmy z Kanady, Chin i Unii Europejskiej muszą zapłacić amerykańskiemu rządowi o wiele większe cło, żeby móc sprzedawać swoje towary na terenie USA.

Przez to zyski tych firm gwałtownie maleją. Unia Europejska, w której pierwsze skrzypce grają Niemcy, postanowiła ostro zareagować w obronie ich interesów. Niestety, nie pomyślano przy tym o polskich konsumentach.

To, co zrobił Donald Trump, mogłoby mieć bardzo dobry wpływ na polską gospodarkę. Istnieje bowiem szansa, że wielkie firmy z Chin i Kanady zaczną przenosić swoje fabryki do Polski, żeby obniżać koszty. Dlaczego w takim razie wojna cenowa jest tak katastrofalna dla polskich konsumentów?

ZOBACZ TAKŻE: To rozwścieczy prawicę. TVN robi nowy, skandaliczny program

Czyje interesy reprezentuje Unia Europejska?

Unia Europejska, Chiny i Kanada odpowiedziały Trumpowi pięknym za nadobne i również zwiększyły cła na towary ze Stanów Zjednoczonych! Na reakcję Unii Europejskiej z pewnością wpłynął fakt, że większe cła to katastrofa dla niemieckich koncernów sprzedających samochody Amerykanom. Tylko dlaczego polscy konsumenci mają płacić za interesy niemieckich koncernów?

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczne wieści dla Polaków. To się stanie w ciągu 25 lat

Czy ceny wzrosną? Czy Polaków będzie stać na zakup najważniejszych produktów?

Donald Trump dba o interesy swoich obywateli, zgodnie z hasłem „America First”. Nie można tego powiedzieć o Unii Europejskiej. Przez to, że Unia Europejska postanowiła wydać wojnę Ameryce, Polaków nie będzie stać na wiele popularnych produktów. W najbliższym czasie spodziewany jest nawet kilkunastoprocentowy wzrost cen towarów ze Stanów Zjednoczonych. W tym popularnej Coca-Coli. To jednak nie koniec, bo wzrosną ceny o wiele ważniejszych dla wszystkich Polaków produktów niż słynny napój. Jakie to będą produkty?

Ponieważ właściwie wszystkie koncerny na świecie produkujące elektronikę, sprzęty gospodarstwa domowego i samochody ucierpią na wojnie cenowej między potęgami, wkrótce Polakom może być bardzo trudno uzbierać dość pieniędzy na zakup pralki, samochodu czy komputera.

Wśród najbardziej poszkodowanych koncernów są amerykańskie koncerny: Whirlpool, produkujący popularne w polskich gospodarstwach domowych pralki, czy General Motors produkujący samochody. Ucierpiał też Harley-Davidson produkujący motocykle. Wskutek decyzji, którą podjął Donald Trump, podniosą się też ceny samochodów Toyoty (firma z Japonii) i sprzętu elektronicznego LG Electronics (firma z Korei Południowej).

źródło: dziennikzachodni.pl, polityka.pl

Anna Sobolewska

Anna Sobolewska

Dziennikarka NewsWeb.pl
Napisz do autora: anna.sobolewska@newsweb.pl

loading...

9 KOMENTARZE

 1. Żeby Polacy mieli rząd pro Polski nie było by problemu wystarczy negocjować z Amerykanami własne umowy nie patrząc na UE IV rzeszę niemiecką.
  POLEXIT!

  6

  0
 2. Polacy zyskają jeśli nie będą pić szkodliwej coca- coli, bedziemy mieć zdrowsze społeczeństwo ! Rynek polski bedzie produkował więcej pralek, nie musimy miec amerykańskie. Era zachwytem Ameryką juz minęła. Czas aby Polska zaczęła produkowac na rynek Polski. damy sobie radę bez nich. Nie musimy jeździć harlejami.
  Nie wiem dlaczego nie luibię czytac artykułów tej Pani. Są frustrujące.

  12

  0
 3. Wmówiono nam na siłę że swiat to hameryka … czas zacząć myślec po swojemu i rozwijać własmy przemysł , kulturę i polityke , inacze staniemy sie zaściankiem swiatowym ….. co sie już dzieje !

  7

  0
 4. Co mają pralki i lodówki produkowane w Polsce do cel z Ameryki.Jakis pojeb piszę głupoty i miesza ludziom w głowach.

  5

  0
 5. Nie strasz bo się zesrasz…..tyle razy nas już straszono ze nie robi to na Polakach wrażenia …niechaj placzą Niemcy i reszta …przynajmniej Polskie firmy ruszą do pracy ..po cholerę nam zagrzaniczny szais!!!

  3

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here