Trump otwarcie grozi UE. “Teraz się z wami rozprawię”

1
Donald Trump Theresa May UE
wikimedia.org

Donald Trump przebywa obecnie w Europie. W czwartek opuścił Brukselę, gdzie przebywał na szczycie NATO, by wieczorem udać się do Wielkiej Brytanii. Tam przyjęła go Theresa May. Zanim jednak doszło do rozmów z premier, ukazał się kontrowersyjny wywiad z Trumpem, w którym ten ostro uderza w UE i May. Otwarcie grozi w nim wspólnocie i krytykuje Brytyjkę.

Donald Trump nie ukrywa, że relacje z Unią Europejską są coraz gorsze. Waszyngton czuje się zawiedziony tym, że “miał zostać potraktowany gorzej” w przypadku rozmów handlowych niż inni partnerzy UE. 45. prezydent Stanów Zjednoczonych w typowy dla siebie sposób się nie patyczkował.

Trump mocno bowiem podkreślił, że teraz będzie rozprawiał się z Unią Europejską, bo Stany Zjednoczone mają z nią wiele trudności, a sami Amerykanie nie czują się traktowani uczciwie. Jeśli natomiast Unia jawnie zacznie postępować nieuczciwie, Stany całkowicie zamkną swoją relację handlową ze wspólnotą ze Starego Kontynentu.

– Mamy wystarczająco wiele trudności z Unią Europejską. Rozprawiamy się teraz ze wspólnotą, bo nie traktowała Stanów Zjednoczonych wystarczająco uczciwie. Nie, jeśli to zrobią to prawdopodobnie zakończyłoby to istotną relację handlową ze Stanami Zjednoczonymi – powiedział Trump.

ZOBACZ TAKŻE: Pyton zaatakował! Pożarł kobietę, mamy WIDEO z rozcinania bestii

Donald Trump ostro o UE, oberwała także Theresa May

Od prezydenta USA oberwało się także brytyjskiej premier. Warto podkreślić, że wywiad, którego Donald Trump udzielił “The Sun” został opublikowany na kilka godzin przed oficjalnymi rozmowami z premier. Theresa May z pewnością nie czuła się komfortowo, czytając, co sądzi o niej Trump.

Ten podkreślił podczas wywiadu, że Theresa May bardzo źle prowadzi rozmowy negocjacyjne z UE. Co więcej pochwalił przy tym wszystkim Borisa Johnsona, zagorzałego krytyka premier Wielkiej Brytanii, który do niedawna był także szefem brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jak podkreślił Trump, May jest “za miękka” w tych rozmowach, co bez wątpienia przełoży się później na stosunki handlowe Londynu z Waszyngtonem.

– Zrobiłbym to inaczej. Zresztą powiedziałem Theresie May jak to zrobić, ale mnie nie słuchała i wybrała inną ścieżkę. Powiedziałbym nawet, że poszła w przeciwną stronę. To z pewnością wpłynie na handel ze Stanami Zjednoczonymi – niestety, w negatywny sposób – krytykuje Trump.

źródło: wp.pl

Przemek Terlecki

Przemek Terlecki

Dziennikarz NewsWeb.pl
Napisz do autora: p.terlecki@newsweb.pl

loading...

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here