Demokracja po brukselsku! Weber: Jeśli Saryusz-Wolski nie wycofa kandydatury, zostanie wyrzucony

1

Ot i demokracja, w rozumieniu szeroko pojętych „demokratów” właśnie. Ledwie polski rząd ogłosił, że oficjalnie popiera kandydaturę Jacka Saryusza-Wolskiego na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, a już eurokraci grożą konsekwencjami.

Manfred Weber, niemiecki polityk i przedsiębiorca, poseł do Parlamentu Europejskiego i przewodniczący grupy poselskiej Europejskiej Partii Ludowej w PE poinformował, że „Pan Saryusz-Wolski zostanie wykluczony jeśli podtrzyma swoją kandydaturę”.

Ponadto Niemiec, w swoim polskojęzycznym wpisie na Twitterze, stwierdza: „Polski rząd znowu kieruje się wyłącznie potrzebami polityki wewnętrznej. Każdy kolejny atak na D. Tuska będzie szkodził interesom Polski”.

Najwidoczniej demokrację każdy ma swoją. Ale nikt chyba nie spodziewał się, że wystawienie przeciwko Donaldowi Tuskowi kontrkandydata aż tak rozwścieczy europejskich liberałów.

O byłym europośle Platformy (został z partii wyrzucony natychmiast po złożeniu kandydatury) pozytywnie wypowiada się polski rząd:

– Gwarancja bezstronności kandydata oraz wysoki poziom merytoryczny zdecydowały o zgłoszeniu przez polski rząd kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej – dodał minister.

NewsWeb.pl

NewsWeb.pl

Napisz do nas: redakcja@newsweb.pl

loading...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here