Co za zaskoczenie! Filip Chajzer po raz pierwszy zaimponował prawicy

0

Filip Chajzer znany jest z niechęci do ugrupowań i środowisk narodowo-konserwatywnych. Być może nie bez znaczenia jest tu fakt, że jest “wychowankiem” skrajnie neoliberalnej stacji TVN. Również jego poglądy polityczne są zgodne z linią rzeczonej telewizji.

Chajzer junior wielokrotnie podpadał Narodowcom i konserwatystom, m.in. prowokując ich, gdy pracował jako reporter. Zdarzyło mu się też obrzucić owsianką samochód konserwatywnej Telewizji Republika.

Nie protestował, gdy – zarówno w ubiegłym roku, jak i teraz – administratorzy Facebooka i Twittera solidarnie blokowali profile prawicowe, szczególnie w dniach poprzedzających cykliczny Marsz Niepodległości w Warszawie.

Jednak gdy cenzura Facebooka dosięgnęła jego samego, wpadł w szał. Właśnie podzielił się za pośrednictwem tego serwisu społecznościowego swoim zdaniem na temat blokowania kont. – Człowieku, który to zrobiłeś – jesteś idiotą – przekazał.

Stosując pewną lukę na facebookowym koncie, Filip Chajzer przy pomocy swoich administratorów strony może dodawać posty. W jednym z ostatnich wyjaśnił fanom zamieszanie związane z całą sprawą.

“I tak oto pierwszy raz w życiu Facebook zablokował mi konto. To kara za naruszenie zasad społeczności FB. Zasady naruszyło zdjęcie dziecięcej rączki z dziadkiem w tle oraz komentarz z emotką. Zdjęcie zostało usunięte a posty mogę dodawać tylko z konta jednego z moich adminów (taka luka blokady). Pozwolę sobie naruszyć standardy jeszcze raz. Człowieku, który to zrobiłeś – jesteś idiotą” – napisał Chajzer.

Jednak nie to było fragmentem, który mógł zaimponować ogółowi prawicy w Polsce. Było nim kolejne zdanie: “Dla przykładu. Kiedy zgłaszałem stronę, która urządziła mistrzostwa Polski w obrzydliwym obrażaniu Papieża Jana Pawła II w odpowiedzi przeczytałem, że strona nie narusza standardów społeczności. To zdecydujcie się – co jest dla was standardem” – napisał na swoim koncie na Facebooku Filip Chajzer (pisownia oryginalna).

Fakt, że Chajzer – jako jeden z niewielu celebrytów III RP – dostrzegł obrzydliwość “mistrzostw Polski w szkalowaniu Jana Pawła II” – musi zostać doceniony. Niestety pisma takie jak “Gazeta Wyborcza” czy “Krytyka Polityczna”, wciąż będące opiniotwórczymi, przekraczają kolejne granice, np. przedstawiając papieża Polaka jako gwałciciela czy przestępcę. 

Marcin Palion

Marcin Palion

Redaktor naczelny
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

loading...