Europa w szoku. Beata Szydło obejmie prestiżowe stanowisko!

13
Beata Szydło

Beata Szydło, która jeszcze w grudniu była premierem Polski, obejmie prestiżowe stanowisko. Światowa opinia publiczna nie może w to uwierzyć, bo przecież jeszcze kilka miesięcy temu szefowa polskiego rządu walczyła z zachodnim establishmentem jak lwica.

Premier Beata Szydło złożyła dymisję końcem ubiegłego roku. Przez dwa lata pełniła urząd prezesa rady ministrów. Jej następcą okazał się Mateusz Morawiecki. Takie posunięcie Prawa i Sprawiedliwości niezbyt spodobało się wyborcom tego ugrupowania. 

Z czasem jednak pogodzili się z tą decyzją, tak jak z tym, że zbliża się koniec politycznej kariery byłej premier. Ale Beata Szydło nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Znana i lubiana w środowiskach konserwatywnych polityk, już wkrótce ma objąć prestiżowe, europejskie stanowisko. 

Beata Szydło – nowe stanowisko

Opozycja nie chce dopuścić do sytuacji, w której lojalna wobec PiS-u Beata Szydło, zostanie znaczącym w Europie politykiem. Politycy i media przeciwni rządowi już teraz zapewniają, że szanse są niewielkie, bo była premier „została zmarginalizowana w UE”. Nic bardziej mylnego.

Pierwsze informacje o tym, że Beata Szydło obejmie ważne stanowisko, pojawiły się już w grudniu. Mówił o tym w „Polskim Radiu” poseł Prawa i Sprawiedliwości – Marcin Horała. Politycy tzw. totalnej opozycji, w swoim stylu, wybuchnęli śmiechem. Ich zdaniem, ktoś o poglądach narodowo-konserwatywnych nie jest godzien piastowania europejskiego stanowiska. Fakty mówią jednak same za siebie i już wiadomo, jaką posadę miałaby objąć była premier Polski.

Chodzi o stanowisko komisarza, czyli jedno z najbardziej decyzyjnych w Unii Europejskiej. – To jest jeden prawdopodobnych scenariuszy. Polska niewątpliwie potrzebuje swojej silnej reprezentacji w Europie. Dotychczasowa pani komisarz pani Elżbieta Bieńkowska, tu spuśćmy zasłonę milczenia, więc bardzo przydałby się nam bardzo sprawny i oczywiście propolski przede wszystkim polityk na tym stanowisku – mówił Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości.

Potwierdzał to również między innymi wicepremier Jarosław Gowin. Teraz sprawa przyspiesza, bo Unia chce jak najszybciej załagodzić spór z Polską. Zwłaszcza w obliczu buntu silniejszych państw, jak Włochy czy Austria. Premier Szydło, mająca ambicje wyższe niż wicepremier bez teki ministerialnej, na pewno z chęcią przyjęłaby misję działania na rzecz Polski w Brukseli. 

Marcin Palion

Marcin Palion

Red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

loading...

13 KOMENTARZE

 1. ” Jej następcą OKAZAŁ SIĘ Mateusz Morawiecki…”, na Boga żywego, czy ktoś to czyta przed opublikowaniem???!!!

  5

  15
 2. Bardzo dobrze, należy jej się. Podobało mi się jak odpierała ataki w UE będąc na dywaniku. Nie bała się walnąć pięścią by bronić Polski.

  42

  4
 3. To bardzo dobra decyzja dla Polski , pani Beata Szydło jest osobą wierną Polsce i razem z panem prof . Legutką , byli by wspaniałym zespołem , oboje pragną dobra dla Polski !

  35

  6
 4. Przecież ta pani nie ma elementarnych kwalifikacji intelektualnych do jakiegokolwiek stanowiska decyzyjnego. To dopiero będzie kompromitacja.

  9

  36
  • logik za to widzę że Ty masz kwalifikacje do jakiegokolwiek stanowiska,z tego co nabazgrałeś nadajesz się do wszystkiego,takich ludzi nam potrzeba w Rządzie haha.Pamiętaj żeby rządzić trzeba mieć w głowie,a nie wykształcenie profesor się odezwał pozdrawiam.

   21

   3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here