Dziennikarz z Niemiec ujawnił wszystko. Merkel spłonie ze wstydu

3
Angela Merkel

Właśnie upublicznione zostały bardzo niewygodne dla Niemiec dane. Angela Merkel spłonie ze wstydu. Korespondent TVP z Berlina, Cezary Gmyz ujawnił wszystko.

Angela Merkel stara się tak zarządzać państwem niemieckim, aby było ono jak najbardziej przyjazne uchodźcom. Choć niemieccy urzędnicy robią co mogą, aby umilić imigrantom pobyt w Niemczech przyznając im wysokie zasiłki socjalne, to okazuje się, że duża część obywateli naszych zachodnich sąsiadów ma odwrotny stosunek do przybyszów.

– Od początku roku w Niemczech odnotowano ponad siedemset ataków na uchodźców. Raniono 120. Może jakaś czołóweczka w Wyborczej? Eee? – Napisał Cezary Gmyz na Twitterze.

Angela Merkel ma kłopoty

Angela Merkel ma coraz większe problemy z utrzymaniem poparcia dla swojej polityki, a jej ugrupowanie systematycznie traci zwolenników. Niemcy zaczynają spoglądać na patriotyczny włoski rządki, który nie wpuszcza na swoje terytorium statków z nielegalnym uchodźcami. Taka polityka migracyjna zaczyna do nich coraz bardziej przemawiać.

W bieżącym roku odnotowano już ponad 700 ataków na uchodźców, a w ich wyniku zranionych zostało co najmniej 120 osób. Wliczając w to ataki na schroniska dla azylantów. Informacje takie podało Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w związku z zapytaniem wystosowanym przez jedną z lewicowych organizacji politycznych.

W ramach tych ataków doszło między innymi do niebezpiecznych obrażeń ciała, poważnych podpaleń i uszkodzeń mienia.

Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie ujawnia kto zaatakował uchodźców i dlaczego doszło do tych ataków. Wiadomo jednak, że wielu Niemcom nie podoba się polityka migracyjna, którą wprowadziła w życie Angela Merkel.

Polscy internauci nie mają jednak wątpliwości, że jest to reakcja niemieckiego społeczeństwa na przestępstwa popełniane przez przybyszy z Afryki czy Bliskiego Wschodu. Państwem tym wstrząsnęły nie tylko gwałty, które miały miejsce w sylwestrową noc w Kolonii. Co jakiś czas słyszy się bowiem o jakimś zamachu, czy ataku nożownika. Zdaniem użytkowników sieci część obywateli Niemiec ma dość bierności policji i władz politycznych, która ma stanowić przyczynę tych ataków. Czy Niemcom grozi wojna domowa?

Dominik Szczepanik

Dominik Szczepanik

Zastępca red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: d.szczepanik@newsweb.pl

loading...

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here