Ależ wpadka prezydent Chorwacji! O tym mówi już cały świat

5
Prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović

Prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović zaliczyła koszmarną wpadkę. Słowa głowy państwa cytują już media na całym świecie. Sprawę ujawnili chorwaccy dziennikarze będący w opozycji wobec polityki pani prezydent. Na Bałkanach zrobiło się naprawdę gorąco. 

Niedawno zakończył się mecz finału mistrzostw świata. Reprezentacja Chorwacji przegrała po szalonym meczu 2-4 z Francją. Na spotkaniu obecny był między innymi prezydent Rosji Władimir Putin i pani prezydent Kolinda Grabar-Kitarović. 

Chorwacka prezydent towarzyszyła piłkarzom przez cały turniej. Gratulowała zespołowi po kolejnych wygranych meczach, jej obecność w szatni niezwykle mobilizowała piłkarzy. Dziś okazali się słabsi od Francuzów, ale wicemistrzostwo świat i tak jest największym sukcesem w historii chorwackiej piłki. 

Zamieszanie po słowach prezydent Chorwacji. Kolinda Grabar-Kitarović nie ugryzła się w język

Kolinda Grabar-Kitarović to jeden z najbaczniej obserwowanych polityków podczas zakończonych właśnie mistrzostw świata. Operatorzy kamer często wyłapywali atrakcyjną prezydent, a te kadry natychmiast lotem błyskawicy obiegały światowy internet. 

Najwidoczniej fakt, iż oczy całego świata są na nią zwrócone, nieco speszył Kolindę Grabar-Kitarović. Prezydent Chorwacji niestety nie ugryzła się w język i wywołała niemały skandal. Wypowiedź chorwackiej głowy państwa jest jak woda na młyn dla opozycji w Zagrzebiu. 

Tomislav Krasnec, brukselski korespondent chorwackiej gazety „Večernji list”, cytuje najnowszą wypowiedź prezydent kraju. Chorwacja zaledwie 5 lat temu dołączyła do Unii, zatem opinii publicznej w tym kraju w ogóle nie mieści się w głowie, jak można pozytywnie wypowiadać się o Rosji.

Kolinda Grabar-Kitarović krytykowana

Kolinda Grabar-Kitarović jedynie pochwaliła Rosję i Władimira Putina za wzorową organizację Mundialu. To jednak bardzo nie spodobało się opozycyjnym dziennikarzom. – Ja i kibice z mojego kraju czujemy się tutaj jak u siebie w domu – powiedziała prezydent Chorwacji. Jej słowa zostały natychmiast skomentowane przez dziennikarzy opozycji.

KOLINDA GRABAR-KITAROVIĆ I EMMANUEL MACRON PODCZAS DZISIEJSZEGO FINAŁU MISTRZOSTW ŚWIATA

A po Kolindzie wypowiedział się prezydent Francji Emmanuel Macron, który również chwalił i określił organizację rosyjskiego Mundialu jako idealną – pisze na swoim Twitterze Tomislav Krasnec.

Taka postawa do złudzenia przypomina narrację totalnej opozycji w Polsce i dziennikarzy jej przychylnych. Nie można pochwalić Rosjan za dobrą organizację turnieju, natomiast agresywna krytyka Rosji jest przejawem głębokiej integracji w ramach UE. Tomislav Krasnec ewidentnie zatracił się w „robieniu dobrze” Brukseli, skoro przekazał Chorwatom tak zakłamany obraz wypowiedzi pani prezydent.

Faktem jest jednak, że pani prezydent mogła ugryźć się w język. Zwłaszcza zdając sobie sprawę, jak ohydne praktyki manipulacyjne stosują opozycyjne wobec jej polityki media. Mundial zakończył się jednak fantastycznie, bo i na boisku nie brakowało emocji. Chorwaci, choć przegrali wyraźnie, do końca walczyli i złapanie kontaktu z Francuzami. 

Marcin Palion

Marcin Palion

Red. nacz. NewsWeb.pl
Napisz do autora: marcin.palion@newsweb.pl

loading...

5 KOMENTARZE

 1. Kurwa mać i co ona takiego powiedziała??????? Was pojebanych pismaków pokurwiło do reszty. Pierdolnijcie się w te zakute tępe łby.
  Przepraszam, uniosłem się.

  34

  1
 2. Po wypowiedziach „żyrandola” trzeba go je.nąć sztachetą w ten zakuty łeb!!!!!!! A co do ” Bolka” , nikt z pismaków nie powiedział, nie napisał, że ” katolik” prosił o pomoc satanistę Jaggera o pomoc….. Bolkowi to już dokumentnie we łbie się przewraca!!!!!

  10

  2
 3. Dokładnie chorzy z Nienawiści idioci nie potrafią wysłuchać prawdy.
  Co za problem z tym że Putin dobrze zorganizował mistrzostwa?

  9

  0
 4. WPADKA-„sradka”? ZAWISTNY I ZAZDROSNY sieje ciemnogrodem. CAŁY ŚWIAT TO OGLĄDAŁ Z ZACHWYTEM i tylko pozazdrościć i prezydent Chorwacji i jej piłkarzy i przygotowanego mundialu (a że Putinowi, to inna rzecz).

  3

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here