Tuningowanie samochodów

Zastanawiałeś się kiedyś, czy nie warto poddać tuningowi własny samochód? Oczywiście kiedy widzisz na ulicach tuningowane auta, to może, to z pewnością prezentują się one bardzo okazałe i każdy zawiesza na nich wzrok. Niemniej jednak zanim podejmiesz ostateczną decyzję o skorzystaniu z tego rodzaju usługi, warto abyś wiedział z czym w ogóle masz do czynienia. Czym więc jest tuningowanie samochodów?

Na czym polega tuningowanie samochodów?

Na czym jest polega tuningowanie samochodów? Przede wszystkim musimy wskazać na trzy podstawowe rodzaje tuningu aut. A więc możemy samochód poddać tuningowi, optycznemu, mechanicznemu lub chip-tuningowy. W pierwszej kolejności zastanówmy się, na czym polega tuning optyczny. Jak nazwa wskazuje mamy tutaj do czynienia z pewnymi modyfikacjami związanymi z wyglądem samochodu. Możemy takie modyfikacje przeprowadzić zarówno wewnątrz auta, jak i na zewnątrz. A więc możemy przeprowadzić choćby modyfikacje zderzaków, zamontowanie spoilerów, a także wykonanie podświetlenia deski rozdzielczej , czy też zastosowanie specjalnych nakładek na pedały.

W przypadku tuningu mechanicznego sprawa jest już bardziej skomplikowana. Albowiem taki tuning pozwala na poprawę osiągów silnika. Tak więc w tym wypadku warto korzystać już z warsztatów samochodowych, które specjalizują się w tego rodzaju usługach. Przy tuningu mechanicznym poddaję się modyfikacji lub też całkowitej wymianie na przykład turbosprężarkę, a także wałek rozrządu. W przypadku chip-tuningu mamy do czynienia z elektroniczną modyfikacją parametrów silnika.

Nie każda modyfikacja jest prawnie dozwolona

Musisz również wiedzieć, że nie każdy rodzaj modyfikacji w twoim samochodzie jest dozwolony z prawnego punktu widzenia. Tuning auta nie może w żaden w sposób ingerować w pewne wymogi techniczne, które każdy samochód powinien spełniać. Przede wszystkim każda część, która zostanie zmodyfikowana lub wymieniona w naszym samochodzie, powinna posiadać odpowiednią homologację. Warto przede wszystkim zaznajomić się z zapisami prawnymi odnośnie przyciemnienia szyb w samochodzie. Warto również pamiętać, że stosowane opony w samochodach tuningowanych nie mogą wystawać poza obrys pojazdu. Natomiast zderzaki montowane w takich autach powinny jednak spełniać odpowiednie parametry wytrzymałości. Dlatego też, jeśli marzymy tuningu naszego auta, to powinniśmy znaleźć warsztat samochodowy, który będzie w stanie zrealizować tę usługę na najwyższym poziomie.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz