Kuchnia i jadalnia w jednym – jak je harmonijnie połączyć?

Kuchnia połączona z jadalnią to coraz częściej stosowane rozwiązanie w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Dzięki zbliżeniu do siebie tych dwóch stref zyskujemy niebanalne połączenie, ale pamiętajmy, by nie przytłoczyć tu nadmiarem mebli, skoncentrowanych na niewielkiej powierzchni. Łączenie przestrzeni kuchennych z miejscem serwowania dań domownikom lub gościom wymaga znajomości kilku podstawowych reguł.

Wiele interesujących pomysłów z zakresu aranżacji kuchni znajdziesz na https://www.meble.pl/poradnik/kuchnia-i-jadalnia. Są tu sprawdzone rozwiązania oraz wiele nowych inspiracji, a także najnowsze zdobycze światowego meblarstwa, porównanie cen, jakości i materiałów wyposażenia. Od czego zacząć projektowanie harmonijnej całości, czyli kuchni z jadalnią? Podpowiadamy!

Nie taki diabeł straszny, czyli o łączeniu kuchni z jadalnią

Wiele osób ma wątpliwości, czy jadalnia w otwartej przestrzeni z kuchnią jest dobrym pomysłem. Obawy budzi tutaj bliskość płyty indukcyjnej lub kuchenki, towarzyszące gotowaniu zapachy oraz hałas, co może być niekomfortowe podczas przyjmowania gości. Jeśli zatem wolimy przyrządzać potrawy w zaciszu, łączenie obu przestrzeni nie będzie dla nas dobre. Nowoczesne projekty najlepszych światowych projektantów opierają się jednak na założeniu, że kuchnię i jadalnię należy ze sobą zbliżyć poprzez ograniczenie ilości zbędnych ścianek działowych, które wprowadzają sztuczne podziały w naszym mieszkaniu. W miejsce ściany możemy jednak stworzyć wyspę lub barek, co doda wnętrzu wyrazistego charakteru, a tym samym zyskujemy dodatkowe miejsce do gotowania lub przyjmowania naszych gości.

Idealna aranżacja zakłada więc otwarcie przestrzeni oraz łączenie ze sobą różnych aspektów życia, od gotowania i obróbki pokarmu po pracę i wypoczynek. Współczesne budownictwo daje nam też wiele możliwości harmonijnego łączenia różnych pomieszczeń w taki sposób, by przyrządzanie posiłków i ich konsumpcja były prawdziwą przyjemnością.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz