News Web

Historia pizzy

Historia tego placka jest z całą pewnością bardzo długa, równie pewne jest to, że nie do końca wiadomo co jest prawdą a co nie. Pizza Sierakowice przewija się w różnych wzmiankach już w czasach starożytnych. Niektóre źródła sugerują, że pizza ma grecki pochodzenia, chyba jednak tej teorii nikt nie obroni i sądzę, że każdy uważa to za typowo włoskie danie. Miejscem narodzin pizzy jest Neapol. Oczywiście można przypuszczać, że pizza formowana kiedyś miała zdecydowanie innych wygląd i smak, zapewne również używano innych składników

Pierwotnie był to płaski chlebek do którego dodawano czosnek, oliwę oraz zioła. Trudno uznać takie danie za podobne do dzisiejszych. Pizza Sierakowice – http://www.restauracjasierakowice.pl swoją popularność zyskała głownie dzięki temu, że można ją zrobić szybko a i składniki niezbędne do jej wyrobienia były łatwo dostępne, ogólnie od początku była ona uznawana za pożywienie dla ludzi mniej zamożnych. Czas działał na korzyść pizzy, zmieniała się ona coraz bardziej, jej zasięg był coraz większy. Pierwszą gruntowną rewolucją było zastosowanie pomidorów do zrobienia sosu, którym został posmarowany placek.

Pizza Sierakowice

Jak mówią podania ludowe, to historia pizzy, którą my znamy zaczęła się w 1899 roku od wizyty króla i królowej Umberto i Margheritę di Savoir. W tym pamiętnym roku pewien piekarz zaserwował królewskiej parze pizzę z biełego sera mozarella, z czerwonym sosem oraz zieloną bazylią. Pizza nazywała się na cześć królowej Margherita a jej kolory nawiązywały do flagi Włoch. Tak pokrótce się prezentuje historia tego cudownego wynalazku kulinarnego. Największą zaletą jest to, że pizza będzie dokładnie taka jaką sobie wymarzymy. Zależy to właściwie tylko do dodatków jakie na nią położymy, jakiego rodzaju wyrobimy ciasto i jak długo będziemy je piec. Te kilka czynników wpływa na to, że każde pizza może być właściwie inna. Zdecydowanie warto jest poszukiwać swoich smaków, swoich ulubionych kompozycji oraz grubości ciasta, te wszystkie elementy składają się na kompozycję smakową, która będzie dla nas idealna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *