News Web

Historia burgera, czyli słów klika skąd się wzięły burgery

Kuchnia amerykańska z całą pewnością jest znana z kilku potraw i nikt nie ma wątpliwości, że jedną z takich potraw są burgery sierakowice, można powiedzieć że to ikona, żywa legenda kuchni z Ameryki Północnej. Jedzenie to zdobywa coraz szerszą grupę odbiorców, zwłaszcza, że obecnie jednym z podstawowych czynników wpływających na popyt jest jakość a konkretnie wysoka jakość mięsa, z którego robi się hamburgery. Historia kotleta w bułce z całą pewnością jest ciekawa, sprawdzimy dzisiaj jak to się stało, że jest to tak popularne jedzenie, można śmiało powiedzieć, że hamburger został jedzeniem kultowym. Czym jest to jedzenie? Kawałkiem dobrze zgrilowanego, najlepszej jakości kawałkiem wołowiny.

Ważny jest stopień wysmażenia, dzięki jego odpowiedniej skali zamykamy aromat w kotlecie. Całość wkładamy do chrupiącej bułki. Oczywiście koniecznie należy dołożyć sos, najlepiej jeżeli jest on własnej produkcji. Składniki sosu to mieszanka naszych ulubionych smaków. Oczywiście w różnych miejscach spotkamy różne hamburgery, jedne lepsze drugie gorsze. Z całą pewnością jeżeli jesteśmy fanami tego rodzaju jedzenia, będąc w Ameryce zdecydowanie warto jest odwiedzić legendarne restauracje, serwujące swoim klientom legendarne hamburgery.

Zanim burger nabrał swojego obecnego kształtu, musiał przejść długą drogę i wiele zmian, a podróż rozpoczął w Europie, konkretniej u naszych zachodnich sąsiadów. Burgery Sierakowice a konkretnie hamburgery, z całą pewnością każdy odpowie, że pochodzą one ze Stanów Zjednoczonych a jeżeli dobrze się zastanowimy, to hamburger pochodzi o znanego niemieckiego miasta jakim jest Hamburg. Pierwsze hamburgery sięgają czasów tatarów. Co prawda oni nie używali co rozgniatani maszynek, jednak efekt finalny był bardzo podobny. Oprócz tego jeszcze jedna z pieczeni byłą nazywana podobnie a oczywiście miała ona w swoim składzie siekaną wołowinę. Zapewne zastanawiacie się jak trafił za ocean? Oczywiście jak zdecydowana większość rzeczy, wraz z imigrantem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *