Czy fotowoltaika jest potrzebna w ekologicznym domu?

Budowa energooszczędnych, a tym samym ekologicznych domów jest w Polsce coraz bardziej popularna. Wynika to głównie z faktu, że Polacy są coraz bardziej świadomi tego, jakie korzyści niesie za sobą odstąpienie od pewnych tradycyjnych form budownictwa.


Budowanie domu to podejmowanie często trudnych, bardziej kosztownych decyzji w imię ekologii oraz energooszczędności. Staramy się wybierać rozwiązania, które są przyjazne domownikom, przyjazne środowisku, a jednocześnie przyjazne dla naszego portfela.

Jedną z kwestii, która szczególnie martwi inwestorów są wysokie koszty utrzymania, na co głównie składa się ogrzewanie oraz prąd. Ten ostatni w pewnym czasie stał się bardzo dużą niewiadomą poprzez kwestię cen. Na szczęście z tym problemem można sobie w bardzo dobry i prosty sposób poradzić. Rozwiązaniem jest fotowoltaika Warszawa. Czy panele fotowoltaiczne są rzeczywiście w nowym domu potrzebne i sprzyjają ekologiczności?

Co to jest panel fotowoltaiczny ?

Najpierw trzeba opisać zagadnienie, z którym mamy do czynienia. Fotowoltaika pozwala na uzyskanie darmowego prądu ze słońca. Montowane na dach lub w ogrodzie panele łapią padające na nie promienie słoneczne i dzięki specjalnemu konwerterowi (przy małej stracie) przekształcają je w prąd, który płynie w naszych gniazdkach. Instalacja pozwala więc na pełną niezależność energetyczną.

Zobacz także: https://www.ctmpolonia.pl/3-sposoby-na-tansze-ogrzewanie/

Czy to przydatne?

Jeżeli plusem dla nas jest to, że nie będziemy płacić za prąd, a po części ogrzewanie jeżeli ogrzewamy dom klimatyzacją lub panelami na podczerwień to tak. W skali roku to są naprawdę duże oszczędności, które można z powodzeniem przeznaczyć na inne cele. Jeżeli dom posiada również profesjonalną izolację pionową i poziomą to możemy zredukować koszty ogrzewania. Darmowy prąd to:

– brak konieczności podpisywania umowy z dostawcą,
– pełna niezależność,
– spokój i komfort użytkowania,
– brak rachunków,
– brak zależności od cen,
– wyższy komfort użytkowania domu.

Kto wybiera panele?

Doborem oraz montażem paneli i całej instalacji zajmują się wyspecjalizowane firmy. Tylko przy prawidłowym doborze i montażu będzie można wykorzystać w pełni potencjał instalacji. Tylko fachowiec na podstawie wizyty na budowie możne określić ilość paneli, które będą nam potrzebne, a także zaproponować pomoc w uzyskaniu dotacji.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz