Masowa czystka! 20 dziennikarzy i gwiazd właśnie wyleciało z TVN z HUKIEM

TVN

W telewizji TVN zmienił się zarząd wobec czego masowo zwalniani są dotychczasowi dziennikarze i gwiazdy. Zmienia się linia programowa stacji, stąd zwolnienia.

Aż 20 pracowników telewizji właśnie zostało wyrzuconych z hukiem z pracy. Celebryci, którym udało się zachować posady drżą ze strachu przed dalszymi represjami.

Dziennikarze TVN na bruk

Wiele wskazuje na to, że nowy zarząd nie będzie patyczkował się z dziennikarzami łamiącymi standardy swojego zawodu.

Według nieoficjalnych doniesień nowi szefowie telewizji TVN przestraszyli się, iż w związku z coraz ostrzejszym kursem polityki Prawa i Sprawiedliwości stacja utraci koncesję. Wyrzuceni gwiazdorzy będą więc musieli poszukać nowej pracy.

Co ciekawe, zadanie to może okazać się trudne, bowiem do tej pory telewizja przy ulicy Wiertniczej była bastionem opozycji totalnej, a po zmianie władzy zwolnieni dziennikarzy z TVP, tacy jak na przykład Piotr Kraśko znaleźli zatrudnienie właśnie na antenie TVN.

Zmiana właściciela TVN

Całe zamieszanie związane jest ze zmianą właściciela telewizji. Stacją nie zarządza już Scripps Networks Interactive. Teraz telewizja należy do Discovery. Nowi szefowie na przywitanie wyrzucili na zbitą twarz wielu dotychczasowych gwiazdorów, którzy od dzisiaj nie są już pracownikami stacji. Co prawda nazwiska wyrzuconych gwiazd nie zostały ujawnione, ale najprawdopodobniej to nie koniec wielkiej czystki.

Na razie nikt nie podano, którzy celebryci pożegnali się z pracą, jednak po zmianie właściciela drżeć o posadę musi każdy dziennikarz i gwiazdor TVN. Wiele wskazuje na to, że nowy zarząd pójdzie w kierunku, w którym od jakiegoś czasu podąża już telewizja Polsat.

Polsat boi się PiS

Przypomnijmy, że Zygmunt Solorz-Żak przestraszył się Jarosława Kaczyńskiego, w związku z tym, że zbliża się termin przedłużenia koncesji dla telewizji, wobec czego Polsat zaczął promować patriotyzm i wychwalać prezydenta Andrzeja Dudę. Być może w podobnym kierunku pójdą nowi włodarze TVN. Dla opozycji totalnej byłby to wielki szok i kolejna porażka.

Prawdopodobne jest, że niebawem zaczną znikać z anteny dotychczasowe programy emitowane przez TVN. W miejsce zwolnionych pojawią się również nowe twarze.

– To może sugerować przygotowywanie się do ciągu dalszego zmian i wymiany kadrowej. Tego nie można wykluczyć. Do tej pory TVN i Discovery były konkurentami na rynku, a niektóre ich obszary działalności pokrywają się. Zatem integracja może się wiązać z jakimiś przesunięciami kadrowymi – oświadczył Andrzej Zarębski.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Chwileczkę...